Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az új gázkonvektorok is úgy...

Ignis Subdialis kérdése:

Az új gázkonvektorok is úgy pattognak fűtés közben, mint a régi, több évtizedes konvektorok?

Figyelt kérdés
Félünk gázkonvektoros lakásba költözni emiatt, pedig vannak egészen új konvektorok is már, de vajon ezek is kattognak, zajonganak vagy sikerült megoldani a burkolat hőtágulási zajproblémáit a modernebbekben?

2017. nov. 30. 23:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a régik sem pattognak (15 évesek)
2017. dec. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem jellemző, nekünk a mostani egyáltalán nem pattok (kb. 15 éves). De azért meg volt annak a réginek is a hangulata, nekem a gyerekkoromat idézi. :-) Hidd el, ha csak nem vagy mizofóbiás, pár hét alatt simán meg lehet szokni azt is.
2017. dec. 1. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Pattok=pattog
2017. dec. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekünk a kisszobában nagyon régi van, 20 év körüli, a többiben új 5 éves készülék van,egyik sem hangos,nem kattog,pattog,recseg,ropog.
2017. dec. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
És mitől féltek, ha kattog sincs vele semmi gond, csak a burkolat hőtágul...
2017. dec. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Öntöttvasas nem pattog(régen sem), és a mai lemezesek hullámos kialakítása is csökkentette ezt eléggé. Igazából ettől nincs baj, talán a radiátor szintet nem éri el, de alig van hangja és megszokható. Én nem veszem észre, nem zavar, se nappal sem este.
2017. dec. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az anyósomat őrületbe kergette a kattogó konvektora...egy "jó ismerőse" hozott egy nem kattogó újat, a kattogót meg nagy örömmel nekem adta..


aztán nálunk járva nem értette, hogy itt miért nem kattog..(nem árultam el, nehogy kérje az árát)


amúgy sem a régi, sem az újabb kiadású (üvegablakos) konvektor sem ad hangot, de tudom, hogy milyen zavaró lehet.


Ha jól ki van égetve az első alkalommal(full fokozaton legalább egy óra)akkor biztos, hogy nem fog kattogni.

2017. dec. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
A burkolat pattog, ha valahol feszül. Nálam nemrég tisztították, előtte egyáltalán nem pattogott. Utána pedig elviselhetetlenül. Levettem a burkolatot, lazán újra visszatettem, nem erőltetve és azóta jó.
2017. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Attól "félünk", hogy az alvásban fog zavarni, mert sikerült egy hónapig ilyen veszettül kattogó jószág mellett élni és aki nem olyan jó alvó, bizony felébredhet erre a zajra. Így is lett egyébként, a sok éjszakai felébredés hatása egyértelműen megnyilvánult egy családtagon, aki nem szokta meg ez idő alatt se az "éjjeli kiképzést". Viszont azt látom, hogy sok lakásban megmaradnak a konvektorok a felújítás során, mialatt luxus minőségű burkolatokat, új konyhát, fürdőt stb. kapnak. Ezért tettem fel a kérdésem, lehetséges, hogy ezek már nem kattognak/ dörrennek/ rázkódnak/ fütyülnek/ puffognak stb?
2017. dec. 1. 14:57
 10/16 anonim ***** válasza:
Régi hőtárolós kályha is pattog, zörögnek benne a ventik vagy a motor, ha nagyon poros. Kitakarítva már nem.
2017. dec. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!