Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Épített zuhanyt hogyan lehetne...

Épített zuhanyt hogyan lehetne utólag vízszigetelni?

Figyelt kérdés

Nemrég vásároltunk egy lakást, amelyben épített zuhany van. Az idő múlásával a zuhany melletti falon elkezdett leperegni a vakolat, több helyen pedig salétromosodás látszik.

Biztos, hogy az épített zuhany a ludas. Azt nem tudom, hogy van e alatta rendes vízszigetelés, de mielőtt az egészte szétvernénk, mással próbálkoznánk.

Feltételezem a csempék között, a fugáknál szivároghat a víz. (Csempén keresztül is tud??)

Milyen utólagos megoldás lehet ennek kiküszöbölésére? Ki kell szilózni minden fugát, vagy esetleg epoxi fugával áthúzni a fugákat?



2020. máj. 6. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Próbálkozhatsz bármivel, utána éveket várni, hogy jó vagy nem jó, de szerintem a leggyorsabb és leghatékonyabb lenne a zuhany alját felszedni és körben a falon 50 cm-es magasságban leszedni a csempét, a falon levő kopogó "táskákat" leverni.

Utána az egészet alját-oldalait vízzáró szigeteléssel lefedni, újravakolni és csempézni.

Ha nem akarod az egész fürdőt emiatt burkolni, akkor a jelenlegi csempéhez nagyságban és színben passzolót vegyél, (ha nem kapsz ugyanolyat) és ha szépen lesz felrakva, még a dizájn része is lehet.

2020. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért kellene éveket várni? Ha megszűnne a vizesedés, akkor tudom hogy működik.

Na de a kérdésemre várom a válaszokat :)

2020. máj. 6. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Azért kell sokat várni, mert az évek alatt beszivárgott víz, nem napok vagy hónapok alatt szárad így ki. Talán lehet a fugát vízzáró anyaggal kezelni, de a nedvesedés miatt a csemperagasztó idővel elválik a vakolattól. Valamint a fallal kinlódsz még évekig,mert nemtud hogyan száradni. Akár a fal másik felén is megjelenhet.

A szakszerű, hatásos és jó megoldást leírták.

2020. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

#3

Köszönöm kedves 3-as!

Sajnálom, hogy nem írtam le, hogy miért kell éveket várni, de úgy gondoltam teljesen egyértelmű, mint 2x2=4

Lehet próbálkozni, mindenféle Mekk Elek megoldásokkal, a vége úgyis az lesz amit leírtam, csak addigra keletkezik még egy csomó kár.

2020. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gugu Gabor ***** válasza:
25%
Egyébként még az sem baj ha nem azonos a mostani csempével az uj, ha csak a zuhanyt (nyilván nem foltokban) csempézitek ujra akár jól is nézhet ki.
2020. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Az 1-es válaszban le lett neked írva az egyetlen megoldás.

Ha működbe egy percet is úgy, ahogy te szeretnéd most gányolgatni, akkor mindenki így csinálná. Nem fizetnének szigetelőanyagot, nem fizetnének szakembereknek, hanem házilag kenegetnék a fugát az asszonnyal.

2020. máj. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!