Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehet alapot utólag...

Hogy lehet alapot utólag szigetelni?

Figyelt kérdés

Adott egy családi ház pincével. A ház kis méretű téglából épült. Úgy néz ki, hogy se oldalról, se alulról nincs szigetelve mivel régi építésű házról beszélünk. Oldalról meg tudom oldani a szigetelést, de a kérdésem az lenne, hogy tud-e valaki olyan tecknikát amivel az épület alját le, lehet leszigetelni???? Értem itt a pince aljzatát.

Válaszokat előre is köszönöm!


2019. nov. 6. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Injektálással megoldható, a cégem is csinálta, de rettenetesen drága volt már 30 évvel ezelőtt is.
2019. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hő, vagy víz szigetelés?
2019. nov. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hőszigetelés fölösleges, mert a kérdező a pincét akarja megóvni a nedvességtől. Én így értelmezem a kérdését. A vízszigetelést oldalról ő is meg tudná oldani, van tippje, hogyan csinálja. Problémát okoz neki a pince (tkp. az épület) betonpadlózatának vízszigetelése, de nem felülről, hiszen a garázs betonfalán a talajvíz a kapilláris emelkedés folytán nem lenne száraz. Ő ezt alulról akarja szigetelni, tehát a betonpadlózatnak azt az oldalát, ami a földdel érintkezik. Ha rosszul következtetek, a kérdező majd kiigazít.
2019. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen. A padlozatot szeretnem. Viz szigetelesrol lenne szo.
2019. nov. 7. 05:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen száraz pincét akarsz?

A pincének és a benne elraktározott zöldségeknek stb. nem árt egy kis nedvesség, páratartalom. Olyan megoldás nem felelne meg számodra, ha kívülről árkot ásnál az alapok mellett, aztán kívülről az alapokat leszigetelnéd, esetleg élére (ún. "kant"-ra) állított téglával ("kantfal") körberaknád, hogy a szigetelőpapír ne sérüljön (szokás csinálni). Utána az árkot betemetnéd (írod, hogy ezt meg tudod csinálni). Belülről a pince falát nem kellene szigetelni, csak hogyha a lehető legszárazabb pincét akarod. A pince alját szigeteljed le (azt a területet, amit látsz, amin jársz), a terheléstől függően (gondolom, hogy csak személyek járnak ott és idővel nem lesz belőle garázs), akkor elég lefedni 3-5 cm vastag betonnal vagy lapjára elhelyezett téglával (a klasszikus méret 6,5 cm, azaz 29x14x6,5 cm - minden méret duplája az előzőnek + 1 cm malter, ha falaznak vele). Így a talajnedvesség csak a betonalapon át jut a pincébe. Ennél olcsóbb megoldást aligha találsz. Igaz, megalkuvással lenne, de annyi nedvesség egy pincének kell is.

2019. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.Kívülről én drén csöves megoldásra gondoltam. Belül a padló is kis méretű téglával van lerakva.nincs alatta beton. Szép nagyon így, hogy mindenhol kis téglából van építve csak ha lemegyek a pincébe érezni azt a nedves levegőt.
2019. nov. 7. 12:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Utólagos vízzáró réteg beépítése? Vízzáró betonból?
2019. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. válaszolónak:

Az épület alját (a pince talaját alulról!) is kellene szigetelni, tehát oda is be kellene valahogyan juttatni a szigetelő anyagot...

2019. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!