Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sok a 100000ft festésnél...

Sok a 100000ft festésnél glettelésnél munkadíj?

Figyelt kérdés

Kicsi előszobám van, kb 4 nm és konyhám 7 nm.

Össz falfelület: 25nm amit kellene glettelni festeni.

Illetve ajtó körül kell gipsz kartonozni repedéseket.

Budapesten lakunk.



2020. máj. 15. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sokallom.
2020. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

11m2 es szobat festettek ki Nekunk 70 ert haveri alapon(hahaha)

A mennyezet gletteles nagyreszet,es az ablak falat magunk inteztuk szigeteles miatt.

A tobbit is nekunk kellett volna.

Festes utan az egyik fal tobb helyen felholyagosodott,mi javitottuk ki es hiaba mondta a nagy festo haver,hogy azzal nem lehet mit csinalni,ugyan olyan lessz erdekes mod jo lett.

Nem is ertem minek hivtunk festot,mas szobakat is magunk festettunk.

2020. máj. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül, ha felvakarják az egészet, akkor nem sok!

2. válaszoló, nálatok meg pont ez volt a gond, hogy nem kaparták le az előző (feltehetően sok réteg) festéket, ettől hólyagosodik föl a glett, ami sok esetben már a festés előtt megtörténik, de előfordul, hogy csak az első réteg festék után. Ha levered, majd azt ismét legletteled (ahogy csináltad), akkor másodjára már ugyanott ált. nem hólyagosodik föl, de erre nincs garancia, szóval ezért is kell felkaparni. Jellemzően az enyves festék dob le mindent magáról, s annál még akkor is előfordulhat, ha mindenhol föl van kaparva a festék. Ezzel számolni is kell, hogy sok javítási munkával jár. (nem vagyok festő!!!) Glettelés és száradás után át kell nézni mindent, ahol felhólyagosodott, azt leverni, újra ráglettelni, majd első réteg festék után ismét átnézni, ahol ledobta ott ismét ráglettelni... (szóval láttam már nem egyszer, hogy ilyen falakkal mennyit tudnak tökölni a festők, időigényes meló) Ha belegondolsz új falfelületnél ilyen nincs és egyenetlenséget sem kell korrigálni sehol sem, ha a vakolat jól sikerült, nincsenek repedések, amit hálózni kellene. Negyed annyi időbe telik!

2020. máj. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Szia kérdező


Csak jelzem: nem stimmel a matek.

4+11=13

Ez csak a plafon.

+ A falak, itt tudni kellene a belmagasságot.

Biztos hogy nem 25nm a vége még akkor sem ha az ajtó és ablak palettáit nem számolod bele.


Kb a duplája fog kijönni nm re, ha szép régi ,magas bérház még jóval több is lehet.

2020. máj. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem jó a matek.

Plafon + a szobák kerülete szorozva a belmagassággal. Ahol ablak, ajtó van, ott felezni.

25 nm-re nem sok a 100 000 Ft bruttó, de nincs is alulárazva.

2020. máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó munkát végző festő árai Bp-en:

Kaparás 200-300 / nm

Alapozás 200 /nm

Glettelés 2 rétegben csiszolással 700-800 /nm

Élvédő felhelyezése 400/fm

Festés 700-800 /nm


Ezek az árak nem tartalmazzák az anyagköltséget, de az elenyésző (kb 15%-a a munkadíjnak /nm)


Ennél lényegesen többet szerintem ne fizess ki, ott már kezdődik a lehúzás. Nyilván ha csak egy előszoba és nem egy egész lakás ott lehet egy 1,1-es szorzó, ugyan úgy oda kell pakolnia majd el....

2020. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom hogy rosszul számolsz.

Az kb 60 nm. a felület.

2020. máj. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!