Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen munkadíjakkal dolgoznak...

Milyen munkadíjakkal dolgoznak ma a festők (szobafestők) Százhalombatta - Dunaújváros térségében?

Figyelt kérdés

Családi ház festésénél előforduló munkákkal kapcsolatos munkadíjak érdekelnének.


- Tisztasági festés 2 rétegben mennyezeten, fehér színnel: ... [Ft/m2]

- Tisztasági festés 2 rétegben függőleges falakon, pasztell színnel: ... [Ft/m2], a falon vannak vékony repedések, amiket ki kell kaparni és glettelni kell, de egyebekben sima és sértetlen a felület.

- Fűrészporos tapéta eltávolítása függőleges falról, majd a fal előkészítése festésre (csiszolás, glettelés, csiszolás), esetleges felületi sérülések, repedések javítása, majd a falak festése pasztell színnel.: ... [Ft/m2], a tapéta helyenként elhólyagosodott, alatta párakicsapódástól penészes, mállott a régi fal.

- Meglévő stukkók (polisztirol) festése falon, a mennyezettől kb. 30 cm-rel lejjebb: ... [Ft/fm]

- Nyílászárók-falak találkozási vonalának leragasztása papír szalaggal (pl. Tesa), amit a megrendelő biztosít: ... [Ft/fm]


- Kiszállási díj: ... [Ft/km]


Ha esetleg kihagytam valamit, legyetek szívesek arra is adjatok árakat, támpontot.

Előre is köszönöm a segítségeteket.



#festés #glettelés #szobafestési munkák díjai #egy rétegben #kettő rétegben #fehér színnel #kevert pasztell színnel
2018. máj. 16. 22:19
 1/4 A kérdező kommentje:
"a tapéta helyenként elhólyagosodott" helyett felhólyagosodottat akartam írni. Ez főként külső falaknál fordul elő.
2018. máj. 16. 22:46
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan árat fognak mondani, hogy inkább megcsinálod magadnak.

Itt Bp.-en a szomszédom -csak néhány éves- 110 m2-es fél ikerházának a festéséért 7-800ezret kértek.

Az ár hallatán a sajátomnak inkább nekiálltam én magam.

Nem egy nagy dolog. Nálam is csak a bútorok pakolgatása és letakarása volt inkább a macerás. Így az teljes anyagköltség nálam kb 20-25ezerből kijött.

2018. máj. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát eddig csak Te válaszoltál, amit köszönök. Lehet, hogy bonyolultan kérdeztem a dolgokat.


A 7-800eFt, az tényleg húzós a 110 m2-hez alapterülethez viszonyítva. Mi sem tudnánk ilyen összegeket bevállalni. Ez többszöröse annak, amit előzetesen gondoltam.

Budapesten és a nagyobb városokban talán az is befolyásolja a szakemberek árát, ha az ügyfél egy elit(ebb) környéken lakik.

Remélem, hogy erre felénk vidéken más mércével számolnak.

De az eddigiek alapján úgy tűnik, ezen a fórumon nem számíthatok érdemi -egységárakat is tartalmazó- infókra. Sem szakemberektől, sem tulajdonosoktól.

2018. máj. 17. 11:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg az a helyzet, hogy szakembert is lasszóval kell fogni bármire.

jó szakembert találni pedig szinte lehetetlen.

Az árak az egekben.

Nézz a neten árlistákat, találni fogsz.

Ne reménykedj abban, hogy annál sokkal olcsóbbat találsz.

Egyébként pedig úgyis az a vége, hogy a szakinak látnia kell, telefonon senki nem fog árat mondani látatlanba.

2018. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!