Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Diego tekercses vinyl padló...

Diego tekercses vinyl padló felrakása nehéz? Bővebben lent

Figyelt kérdés

[link]


Konkrétan ezt néztük ki ⬆️.

Falra akarjuk felrakni nem csináltunk még ilyet, mennyire nehéz? Tapétázni már tapétáztunk,festettünk is, gipszeltünk, gletteltünk de ilyet még nem csináltunk...

6nm a fal felület ahová rakni akarjuk. Ragasztóból milyen kell és mennyi kb?



2020. máj. 28. 07:51
A kérdező szavazást indított:
Nagyon nehéz 😱
Közepesen 😪
Nagyon könnyű ☺️
Egy gyerek megcsinálja 😄
7 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy szakértő megmondja majd a tutit, de szerintem a saját ragasztójával (voltban segítenek) vakolt / glettelt falra fel tudjátok tenni.

Ha nagyon sima a felület egy tapadóhíd képzés alá jól jöhet.

2020. máj. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Vízbázisú hozzá való ragasztóval raktam fel a falra ragasztható vinyl lapokat. 180x1200mm talán. A fal legyen egyenes, különben az összeillesztés látszik. Falat és lapot is ragasztózod. Egyet felraksz vízmértékkel, kézzel ráütögeted, aztán szépen mehet a többi. Hamar meghúz, mindig 1 et kall ragasztózni.
2020. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem valami erősebb, gyorsabban kötő ragasztót kellene hozzá venni, mert ennek azért van egy jelentős súlya.
2020. máj. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudnátok linkelni nekem ragasztót vagy csak nevet írni?

Plusz kérdésem, ez amúgy olyan mint a bútor/ajtó fóliázás? Úgy értem hogy, itt is kikell alóla alaposan nyomni a levegőt különben bubis lesz vagy redős?

2020. máj. 28. 09:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Ceresit - meg valami számsor. Mapey nek is van. Vinyl ragaszót beírod, megtalálod. A fal nedvszívó felület, arra jó legyen. Nem lesz olyan mint a fóliázás. Én egy kézi hengerrel egy irányba áthengereltem. Gyorsan húz a ragasztó. Arra kell figyelni, nehogy túl egymásnak nyomd, mert a széle domborulhat. A hengerrel amúgy is kinyomható ez. Az első beállított kicsit száradjon, nehogy a többivel elnyomd. Megy gyorsan.

Nekem a lapok 2,5mm vastagok talán. Redős nem lesz, vízbázisú ragasztó nem gázosik. A ragasztó diszperzit állagú, hengerrel, ecsettel felhordható. Falon gyorsan szárad.

2020. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, nekünk panelba lesz felrakva egykét helyen lyukacsos a beton fal. De nem mindenhol beton szürke van ahol ilyen nem is tudom ?festék? Vagy mi van rajta... Na ott pl fehér a fal és tök sima..fogalmam sincs mi van rajta de nem gletteles az 100% remélem ott fog maradni.
2020. máj. 28. 10:46
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

És ha a festék elenged, akkor az egész egyben lehengeredik...

Én inkább felfúrnék tetőlécet a falra, és rendes laminált lapot szögelnék rá.

Akkor nem aggódnék hogy éjszaka rámesik az egész..

2020. máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem a vakolt és festett falon van a konyhában (2 éve). A tetején van fából egy díszléc, ami a felső szélét takarja. 2mm-be van marva a felében, hogy simán feküdjön a falon, takarva a vinyl felső szegélyét.
2020. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Konyhába lesz ha borul akkor szerencsésebb esetben az asztalra :D

Viccet félre téve leszedjük ezt a bevonatot mielőtt felrakjuk úgy döntöttünk.

2020. máj. 29. 08:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Durva csiszolóvászon megteszi.

Fent a díszlécem 2-3db 5-6 os tiplivel van feltéve, lakkozva. Egyenes, és tartja a felső részt is.

2020. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!