Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padlót fel lehet-e...

Laminált padlót fel lehet-e szedni, hogy ne sérüljön, és alá mit tudtok javasolni, hogy ne legyen hideg sugárzása az alatta levő betonnak? A betont nem szeretnénk fölverni, Tekercses parafára gondoltunk. Tudnátok valami jó megoldást erre?

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi simán fel tudtuk úgy szedni.....amúgy meg direkt alá való polisztirolt tettünk le és nem ezt a nagyon vékonyka habfóliát.
2014. febr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Így van. Lehet kapni direkt alá való szigetelő lapokat. Mi is ezt tettük le. Nem mondom, hogy meleg, de nem fagy le a lábam, ha zokniban lépek rá.
2014. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Esetleg nevet, márkát tudnátok mondani, hogy hol keressem? Eddig tekercses parafában gondolkodtam, nem tudtam hogy van ilyen lépésálló polisztirol amit direktbe csak így le lehet tenni a laminált alá.
2014. febr. 15. 11:01
 4/11 anonim ***** válasza:

pl:

[link]

2014. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok. A linkelt oldalon megtalálható az a fajta szigetelő is, amit mi használtunk (ECO-MAX néven). Mi lapokban vettük anno a Diegoban, baromira könnyen kezelhető, én nőként szabtam és terítgettem le, ahogy a párom haladt a laminált lapok lerakásával.

Fel lehet szedni simán, viszont csak óvatosan, mert ha jól össze lett ütve, akkor nem biztos, hogy könnyű menet lesz sérülés nélkül megoldani.

2014. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Akkor végül is ez nektek bevált. 5 mm így kevésnek tűnik nekem, de lehet hogy nem az. Annyira nem vagyok ebben járatos, hogy milyen méret a jó. A parafa tekercs amit linkeltél, az vékonyabb, de nem tudom mennyire jó? Mert lehet hogy attól hogy vékonyabb mint a polisztirol, melegebb érzetet adna. De így ezt nem lehet tudni. Legszívesebben több cm-t tennék, annyira jön föl derékig a hideg, h elképesztő.

Esetleg az első kommoló ha tudna linkelni, az is jó lenne.

Kösz szépen második!


:)

2014. febr. 15. 19:34
 7/11 anonim ***** válasza:
tükörfóliát is tegyél alá
2014. febr. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
és ez a tükörfólia a padlón ugyanaz mint a falon, pl radiátor mögé is ezt ajánlják, hogy a térbe sugározza a hőt, ne a falra a fűtőtest? Köszi
2014. febr. 15. 20:56
 9/11 anonim ***** válasza:

kell lépésálló hungarocell, arra a tükörfólia és arra a laminált padló. a hungarocellt esetleg le is lehetne ragasztani a betonra


a padlószint emelkedni fog, ajtót le kell vágni


az is lehet, hogy a hideg sugárzás valami huzat miatt van, hogy a lakás nem légzárt. pince padlás feljáró stb helyeken szokott szökni a meleg, egyéb réseken.

2014. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

A legtöbb helyen sajnos az 5 mm sem fér el, hozzánk is csak éppen. Az étkezőből nyílik a nappalink egy nagy, kétszárnyas ajtóval. Hülyén nézne ki, ha a küszöb ferdén állna, avagy a padló 1-2 centivel magasabban lenne a nappaliban, mint az étkezőben. Az ajtó szárnyaiból így is kellett levágnunk.

Meleg semmitől nem lesz a padló, bármilyen vastagságú lapokat raksz alá szerintem és bármit. Ha ez annyira igény, akkor érdemes valamilyen olcsó és egyszerű fűtőszálas megoldást találni. Én nem közlekedek mezitláb a házban, pont az általad leírtak miatt, de a laminált lapok és a metlaki között érezni a különbséget hűvösségben. Hogy ez csak az anyag miatt van, vagy ennyit számítanak a szigetelő lapok, azt nem tudom megmondani.

2014. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!