Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Káros lehet az egészségemre a...

Káros lehet az egészségemre a polifoszfátos vízlágyító, amit az elektromos bidés W.C. ülőkém elé raknék?

Figyelt kérdés

Felújítom a mosdót és már megvettem a bidés W-C ülőkét.

Utólag jöttem rá, hogy mivel nincs külön vízlágyítás a házban ez pár hónap alatt tele lesz vízkővel.

A probléma megoldható ezzel például:

[link]

Ivóvíznek nem lenne használható a víz, de szerintem altáji mosásra használható lehet.

Vagy nem? Nem értek ilyen szinten a kémiához. :)



2020. júl. 9. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

"Oldódása 2-3 mg/l, mely ha elfogy utántölthető. "

Ezt írja a leírásban a termékről a forgalmazó. Emiatt nem venném meg, mert fix anyag oldódik belőle. Nekem a vízlágyító olyan legyen, ami a vízkeménységhez alkalmazkodik. Ha lágy vized van, ha kemény, ez a kütyü ugyanannyi polifoszfátot enged bele.

Ha valóban a leírásnak megfelelően működik, kár megvenni.

2020. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt csak példának hoztam fel, mert abban polifoszfát van és az érdekelt volna, hogy ha olyan terméket használnék, amiben az van, akkor attól lehet-e mondjuk bőrirritációra számítani például vagy akár mi másra.


Alapból ezt választanám:


[link]


Ez más anyagot használ és ezt írja: "az emberi egészségre és a környezetre ártalmatlan!"


De ettől függetlenül érdekel amit kérdeztem.

2020. júl. 9. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!