Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kidobjam az azbeszt szigetelés...

Kidobjam az azbeszt szigetelést a kukába?

Figyelt kérdés
Leszedtem kb. 3 kiló azbeszt szigetelést a falról, az a kérdésem, hogy mit csináljak vele. Kidobjam a kukába vagy vigyem el egy veszélyes hulladék lerakóba? Nyilván tudom, hogy az utóbbi a jó választás, de ehhez ki kéne vennem 1 nap szabit, mert csak munkaidőben vannak nyitva, oda-vissza 2 óra autóval (akárhol át sem veszik), plusz 6000 forintot ki kell érte fizetnem, hogy átvegyék. Ha ember életek múlhatnak rajta, akkor az utóbbi választom, de ha 3 kiló azbeszt tartalmú szigetelés gond és veszély nélkül eloszlik a kommunális szeméthegyekben, akkor egyszerűen kidobnám a kukába. Ti mit csinálnátok?
2020. júl. 13. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Én biztos, hogy a kukába tenném, (mondjuk 3 részletben) de én az itteni mércével nem vagyok jó ember.
2020. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

Az azbeszt egy természetes anyag, nem méreg és nem vegyszer.

Sokan sajnos nagyon nagy tévhitben élnek az azbeszttel kapcsoltban. Több évtized folyamatos belélegzés kell ahhoz, hogy a tüdőbe a részecskéi belefúródjanak, majd ott begyulladva rákosodást okozzon.

Másrészt a szeméttelepen is simán csak elföldelik, mivel természetes anyag nem jelent semmilyen kémiai vagy biológiai veszélyt a környezetre.

Az azbeszt tartalmú síkpala ugyan ez. Tető felújításnál elviszik fél millióért, utána meg a szeméttelepen elássák a földbe. Hatalmas üzlet van benne.

Sokkal nagyobb gond mikor az emberek mindenféle vegyszereket vagy kőolajszármazékokat dobnak a szemetesbe, ami aztán a szeméttelepen idővel bekerül a talajba, majd a talajvízbe.


Szóval nyugodtan dobhatod a kommunális hulladékba. Berakod szemetes zsákba és kész.

2020. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%

"ami aztán a szeméttelepen idővel bekerül a talajba, majd a talajvízbe."


Voltál már hulladéklerakóban az elmúlt 30 évben? Nem úgy történik, hogy ásnak egy gödröt, beleszórják és betemetik aztán jó napot. Több rétegű szigetelés van alatta és felette is. Ma már kizárt, hogy onnan bármi a talajba kerül.

2020. júl. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!