Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Azbeszt hol található a...

Azbeszt hol található a panellakásokban?

Figyelt kérdés
Beázás miatt kénytelen voltam kinyitni a wc hátulját (vaslemezes borítást), ahol a vízórák vannak. Lehetséges, hogy ott a vízcsöveken van azbeszt borítás? Vagy hol alkalmazták főleg az azbesztet panelházakban? A ház 1984-es építésű.

2017. jan. 25. 17:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Kicsi a valószínűsége. Hazánkban ipari felhasználása a hetvenes évekig volt jelentős.

Az azbesztnél is 2 fajta van.

A rövid és hosszú "szálú", a csőhéjakat (ez lehet esetleg nálad) hosszú szálú azbesztből készítették, ez rejti a kisebb veszélyt.

A rövid szálú a veszélyesebb ezt az építőipar csak szórt formában használta, ilyen panelépületeknél nem fordul elő.

2017. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem írsz hülyeséget. Letéptem egy darabot, barnás színe van viszont hosszú szálú, ahogy írtad.
2017. jan. 25. 18:11
 3/17 anonim ***** válasza:

Régi panelekben meg jellemző..

Vasbeton elemeket erősítették vele szintek között..

Nem biztos hogy találkozol vele de ezeket a paneleket javarészt már bontják de nem olyan elterjedt..

2017. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod készíts róla fényképet, linkeld, megnézzük.

Csak megnyugtatásul.

2017. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Leginkább filc szalagot használtak a strangokban szigetelésre.

[link]

2017. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Leginkább filc szalagot használtak a strangokban szigetelésre."

Ez (is) igaz.

De itt kicsit átírva igaz, hogy ahány város (házgyár) annyi szokás.

Találkoztam már kőzetgyapot csőhéjjal (alu kasírozott és gipszrabic borításúval), "korszerűsített" polifoam csőhéjjal, semmivel is és bizony "kideríthetetlen" anyaggal is.

De T.Kérdező miután azt írod, hogy "barnás" színe van ezzel kizárhatjuk az azbesztet. Annak szürkés a színe (sosem színezték), viszonylag sűrű szálú, tömött állagú.

2017. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igenis használtak a panelekben szórt azbesztet: jellemzően a hideg terek (pince, kapualj, stb.) mennyezetét szórták be vele, aztán álmennyezettel takarták (vagy nem). Egy időben futott egy azbesztmentesítési program, elvileg minden házból eltávolították már.
2017. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"pince, kapualj"

Ezek jellemzően nem a wc mögötti strangban vannak!

No meg, mint írtam is, a '70es évek közepéig használtak azbesztet.

T.Kérdező! Ne félj! Nem azbesztet találtál!

2017. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszaitokat! Csináltam képet róla: [link]
2017. jan. 26. 10:39
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

KÓC!

Hát ez tényleg az :).

Tuti nem azbeszt!

2017. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!