Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy sátortetős ház emeletén...

Egy sátortetős ház emeletén gipszkartonból kialakított szobát szeretnék szigetelni 15 cm-es kőzetgyapottal kívülről. Milyen 15 cm-es kőzetgyapotot ajánlotok?!

Figyelt kérdés
Egy sátortetős ház emeletén gipszkartonból kialakított szobát szeretnék szigetelni 15 cm-es kőzetgyapottal kívülről. A falak úgy néznek ki, hogy gipszkarton- kb. 8 cm üveggyapot- gipszkarton, a külső részbe teszem a kőzetgyapotot, amit poliuretán ragasztóhabbal teszek fel(vakolni tovább nem akarom, nem lesz háló, stb..). Ha jól értem kétféle kőzetgyapot van. A beltéri, ill. a homlokzatra való. Rockwool Multirock Kőzetgyapot Tábla - 15cm-esre esik a választásom. Ez a termék, ha jól értem nem vakolható, simá fel tudom ragasztani?

2020. júl. 14. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha vakolni akarod vakolóshatót vegyél.

Eddig eljutottál már?

2020. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom vakolni kivülről, ez a lényeg. Mivel a padlástérben van, nem fog elázni, direkt napfény stb nem éri. A kérdésem lényege, hogy ezt a típust fel tudom-e ragasztani a gipszkartonra?!
2020. júl. 14. 11:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Madzagot, deszkát, gipszkartont elé teszel, hogy ne essen le, nem szokták ragasztani
2020. júl. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igazából párazára hőtükröt raknak elé, az is megtartja
2020. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ragasztani a vakolhatót tudod, mert az tömörebb, keményebb.
2020. júl. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges a második gk réteg. Költsd inkább szigetelésre az árát.

Készíts olyan vastag léc vagy profil vázat amilyen vastag szigetelést szeretnél.

Szerintem a 15cm kevés télen is nyáron is.

A gk alatt ne felejtsd el a párazáró réteget sem.

Ne felejts ki a szellőztető levegő be és kivezetését is megoldani.

Nagyon jó önhordó üveggyapotok vannak. Jobb m² áron mint a kőzetgyapot, jobb szigetelőképességgel.

Nézz körűl a kereskedőknél.

Mennyibe kerűl egy 0,032 W/mK-s 30cm vastag üveggyapot. Ami ebben a vastagságban 0,1W/m²K tud.

Ezt a szigetelő képességet 40cm vastag Rockwoll multirock-ból tudod "kihozni". Az mennyibe is kerülne?

2020. júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ 6. kommentelő. Szerintem félreértetted, hogy mit szeretnék csinálni. A fenti szoba falai már ki vannak alakítva a GK-8 cm üveggyapot-GK együttesből. Erre jönne a külső oldalról a 15 cm-es Rockwool Multirock szigetelés. Ez az amiben elég eltérőválaszokat kaptam eddig szakemberektől is...azért lennék kívncsi elfogulatlan véleményekre. Pl. fel tudom-e azt ragasztani, stb.
2020. júl. 15. 08:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Tetőtérnél ez a szokásos rétegrend.

[link]


A szarufák közé beteszed a multirockot, ragasztani nem kell, szöggel és Z alakban kihúzott lágy vashuzallal tudod rögzíteni.

A szarufák elé újabb kőzetgyapot, ez jellemzően 5 cm, a szarufák okozta hőhidak ellen.

Majd a párazáró fólia - ez nagyon fontos, e nélkül megrohad a tető faanyaga.

Végül a gipszkarton, a jobb hangszigetelés végett 2 réteg ajánlott.

2020. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, multirock helyett ma már megéri valami jobbat betenni. Sokkal komfortosabb lesz a tetőtér.
2020. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!