Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakás vékony falaiba (kb...

Panellakás vékony falaiba (kb 4,5 cm) tehető süllyesztett kapcsoló a falon kívüliek helyére valahogyan?

Figyelt kérdés
A falon kívüliek alatt fa doboz van

2020. júl. 16. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Sehogyan.

Hacsak nem akarsz átlukadni a szomszéd helyiségbe, vagy

végső esetben a szomszédodhoz.

2020. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Neccesen. Esetleg a falon kívülit beljebb süllyeszted úgy, hogy kiássátok a lyukat, majd valahogy belekókányoljátok.
2020. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 qkker1 ***** válasza:
52%
Nagyon óvatos véséssel és a szerelvénydoboz méretre vágásával megoldható, de nem egyszerű, és jó eséllyel átütöd a falat.
2020. júl. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem baj, ha átüti és saját fala. Én 3 lyukat fúrtam 7 centis falba, majd a kapcsolónak kihagytam annyit amennyit kellett, majd 1 csempét vágtam a lyukba hátulról és csemperagasztóval elsimítottam. fürdő-budi-konyha, ajtó jobboldalról bal oldalra való kapcsolóáthelyezés, hogy logikus helyen legyen. A vezeték belül megy, csatornában.
2020. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Úgy lehet szépen megoldani, hogy koronafúróval átfúrod az egész falat, belerakod a kötődobozt. Az ellenkező oldalon pedig vakolófedéllel, vagy anélkül visszavakolod.

Persze ez csak akkor működik, ha a fal másik oldala is a te részeden van és nem csempézett.

De ugye a kábelnek így is kell horonyt marni, vagy kábelcsatornázni. Ez utóbbi esetben meg rontja az összképet.

Nálunk békáson a válaszfalak "kötődobozai" inkább PVC csövei mindkét térfélre kilógnak és így lettek gyárilag kiöntve, majd a nem használt részt vakolófedéllel eltüntették.

2020. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is abban gondolkodj, hogy teljes faláttörés lesz. Gondolj bele: van pl. pont ott egy nagyobb kavics a falban. Szinte kizárt, hogy ha elkezded fúrni vagy vésni, ne köszönj át a túloldalra.
2020. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Azt el tudom képzelni, hogy MMFaliban van neki behornyolva a jelenlegi vezetékezése. A legjobb amúgy az, ha átfúrják a 6 centis lyukat, majd a másik oldalról lecsempézik, ha pont úgy jön ki a lépés. :) A műanyag dobozt nem is fontos berakni elég csak a betont kerekre kikapirgálni.
2020. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"műanyag dobozt nem is fontos berakni elég csak a betont kerekre kikapirgálni"

Azért annak a szigetelő képessége számításba van véve.

2020. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!