Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meg lehet bízni egy olyan...

Meg lehet bízni egy olyan hidegburkolóban, aki rögtön másnap már kezdeni tudna?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy nagyon nehéz megfelelő szakembert találni, pláne aki emberi határidőn belül tudna kezdeni. Nagyon meglepődtem, mikor egy hirdetésem feltevése után 20 perccel jelentkezett egy szakember, aki azonnal kezdene. Ilyen szerencsém lenne? Vajon jól dolgozik? Csempézés lenne--- 4000 Ft /nm. Próbáltam keresni róla véleményeket. Nem sikerült.

Kérjek Tőle referencia fotókat?



2020. júl. 17. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Miert ne lehetne megbizni? Pl. be volt neki utemezve egy melo, de visszamondtak, igy most pont kapora jottel neki. Vagy tobb melot is csinal egyszerre, es epp kifutott az egyik. Akarmi lehet, nem kell egybol tulgondolni.

Referenciat kerhetsz, persze, barmikor, barmely szakitol.

2020. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Ezért az árért nyugodtan kérj.
2020. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
88%
Egyetértek az előttem szólókkal, nekem még az jutott eszembe, hogy lehet, hogy a járványhelyzet nehéz helyzetbe hozta, és több munkát vállal.
2020. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom. Én több szakemberrel próbálkoztam. Burkoló, tapétázás, villanyszerelő, kazán szerelő

Burkoló:

Kint rakta a terasz burkolatot és a WC-ben javítottam a csempét...

Tapétázás: A 2. nap után felajánlottam, hogy amit szerintük jól csináltak azt számlázzák ki. (Sűrű anyázásokkal távoztak)

Kazán szerelő: A kazán leverte a FI relét. Ő közölte, hogy nem villanyszerelő...

Villanyszerelő: A munkát felmérte egy hét alatt nem adott ajánlatot


Csupa olyan szakemberről beszélünk, akit ajánlottak, referencia munkát mutattak. Sajnos csak akkor szabad szakembert hívni, ha a haverokkal nem tudjátok megoldani

2020. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
A haveri munka a legdrágább,még csak nem is birálhatod,mert abból harag lesz.Éppen ezért a munkája sem kiváló.
2020. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Mindenhol felmentek a munka bérek.A 4000 az egy átlag bér.

A jó szakemberek eltűntek külföldre.Aki hazajött arra vár hogy mehessen vissza . Bármilyen szakmunkáról is van szó,a következő történik. Elvállalják a munkát,avagy a munkákat,belekezdenek,és 1-2 hétre el is tűnnek.Ezt a munkát már más nm vállalja el.Igy bíztositják maguknak a folyamatos munkákat.Mit tudsz tenni ilyenkor? Semmit sem. Jól kitalálták ezt maguknak. Még a telefont sem veszik fel.

2020. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

"A haveri munka a legdrágább,még csak nem is bírálhatod,mert abból harag lesz.Éppen ezért a munkája sem kiváló."


Egyetértek!


Kérdező!


Szerintem nem, de mit tudsz tenni?


Nálunk is lett volna egy szaki, aki szinte másnap tudott volna kezdeni, de szerencsére találtunk róla szép kis véleményeket a neten és sikerült beazonosítani, hogy bizony ő az a kontár - nem véletlen, hogy hirdette magát - jó szakinak nem kell reklám - és hogy rosszak voltak a megérzéseim vele kapcsolatban.


De ismerős ajánlotta szaki sem végzett tökéletes munkát, szóval arra sincs garancia, akit ajánlanak, mert ha sok a munkájuk, akkor meg sietnek és a kapkodás megy a minőség rovására.


Úgyhogy én azt ajánlom neked, hogy ha bármi rossz érzésed van, akkor hallgass rá, de ha semmi ilyesmi, akkor akár még jól is elsülhet, csak fontos hogy folyamatosan legyél a szaki mellett vagy legalábbis időnként nézz rá, mit hogyan csinál, az árban előre állapodjatok meg (erre nyugodtan rászámolhatsz még 30%-ot, mert kb. ennyivel mindig többre jön ki a végén menet közbeni problémák felbukkanása miatt és ez eddig minden alkalommal így is volt nálunk, akármit kellett csináltatni) és előre pénzt sose adj neki, max. ha hozza az anyagot és róla számlát és elkéri annak árát, de legjobb az egészet utólag fizetni, ha kész van a munka és látod, hogy miért fizetsz....


NAGYON nehéz manapság jó szakembert kifogni!


És a referenciafotó sem garancia semmire, bárhonnan le lehet szedni jó képeket....

2020. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha c-típusú ember, akkor rögtön zavard el, azok nem értenek semmihez, csak a pénz kéréshez.
2020. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Egyszer szívtunk villanyszerelő miatt, egyébként nem volt még panaszunk a nálunk dolgozó szakemberekre. Igaz, a zuram kőműves, így tudta, hogy kiket kell hívni. Szerintem amúgy gyanús. Ma néztem itthon a naptárat, hónapokra előre lefoglalták, ha valaki visszamondja a munkát, akkor a következők közül vesz előre valakit. Egy kőművesnek most kánaán van. Itt egy CSOKos, ott egy babaváró hiteles, azt sem tudják hogy kell bánni a pénzzel, csak élvezik, hogy most van. Akinek most nincs munkája, azzal nem árt óvatosnak lenni.
2020. júl. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Vannak akik direkt az ilyen ügyfelekre szakosodtak. Tud másnap kezdeni de jóval a piaci ár felett lesz a számla végösszege.

Döntsd el. Kivárod a sorod egy másik szakembernél vagy duplát fizetsz de a héten kész lesz.

Mindig lesz valaki aki hajlandó többet fizetni.

2020. júl. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!