Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A panellakásom konyhájának...

NHeidfeld kérdése:

A panellakásom konyhájának mennyezetét próbálom lefesteni, de elsőre pöttyös lett az eredmény, másodszorra lejött a glettréteg pár helyen. Mit lenne érdemes csinálni vele? Részletek a megjegyzés alatt.

Figyelt kérdés
Kedves FórumTársak! A következő a problémám: régi beton panellekás mennyezetét próbálom lefesteni, kvesebb sikerrel. Először levakartam a betonig a korábbi rétegeket, majd alapoztam és 1 rétegben legletteltem (Rimano) a felületet. Ezután finoman megcsiszoltam, mélyalapoztam, majd lekentem velúrhengerrel, Héra Clean&Style festékkel két rétegben a falat. Sajnos kis pöttyök tömkelege jelent meg az eredményen, ami már a padlóról nézve is észrevehető volt, így fogtam, telibecsiszoltam az egészet (100-as papír) és újragletteltem, majd csiszoltam és mélyalapoztam megint. Ezek után megint festés, aminek során pár helyen felszedte a henger a glettréteget, én meg a sarokba vágtam az egészet :D Itt tart most a helyzet. Nem vagyok profi, sőt nagyon zöldfülű, így bármi, ami az adott technológiákkal kapcsolatban kezdők hibája lehet, nyugodtan írjátok. Illetve most, hogy félig újra lefestettem, hogy kellene folytatni? Újra gletteljem le, szval kb. minden elölről?

2020. júl. 23. 11:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyi kiegészítés, hogy az "alkalmazz szakembert" tanácsot ignorálom, kerül, amibe kerül megcsinálom magam! Nem akarom úgy nézni évekig, hogy "na ezt adtam fel, és kértem, hogy csinálja meg más" :)
2020. júl. 23. 11:27
 2/10 anonim ***** válasza:

Pedig ha levakartad a betonig és le is alapozóztad, akkor nem szabadna feljönnie.

Kapard le azt ami felpúposodott, és azokat a helyeket újra gletteld.

Ha festés, akkor ne sokat gurigasd a hengert, mert átázik és újból fel fog púposodni.

2020. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amit a henger lehozott, azt az ecset nem....
2020. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fényképet tudnál feltölteni?
2020. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!

2-höz annyi megjegyzés, hogy a betontól ugye 1réteg glett, 2réteg festék van, az nem jött le, csak a legújabb réteg glett, amit az alul linkelt képen is látható, apró pöttyök miatt kentem rá az egész mennyezetre. Valszeg nem tapadt rendesen hozzá a festéshez :/

A másik képen a lejött festék+vékony glett látszik, de ebbe már dühből belementem spaklival is és leszedtem a többi laza részt is (kb egy tenyérnyi jött le a hengerrel).



[link]

[link]

2020. júl. 23. 15:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Üdv, levegős volt a glettelésed. A glettet több rétegben szokták felkenni, azután pedig csiszolni. Ezen a képen én egyértelműen úgy látom, hogy buborékos volt a glett amikor felkented.. igazából elkerülhetetlen, ezért kell glettelni többször, majd csiszolni, festeni, javítani, csiszolni a javítást, majd megint festeni véglegesre.

Ahol pedig nagy foltban lejött, ott én szintén arra gondolok, hogy vékony volt a glett réteg.. bár alapozó miatt nem tudta volna leszedni.. Lehet rossz volt a minősége, vagy nem jutott oda elég.

2020. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez nagyon gyanus!A tapétaragasztó szokott ilyen holyagokat csinálni ha nincs eltávolítva a ragasztó!
2020. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy pedig a mész dobja így le a gletett meg a diszperzitet.
2020. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most néztem a képet szerintem ezt nem kapartad le a betonig,a festék alatt zsír,olaj stb dolgoznak az anyagok.A betonig lekaparni akár vizessen,glett,csisz,alap és festés 2× vagy 3× aztán nem lesz gond.
2020. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszokat! 😊 Az a helyzet, hogy mindben van igazság! :) Mindenképp két glettréteget küldök rá akkor, jól megcsiszolom, majd most próbálom rendesen mélyalapozni (eddig talán túlhigítottam). Az első festékréteget pedig akkor ecsettel küldöm rá, nem hangerezem.
2020. júl. 25. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!