Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásban lévő konyhaszekr...

Panellakásban lévő konyhaszekrény alatti beton kivehető?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A felújítás alatt álló panellakásunkban a konyhában van egy nagyjából 10 cm vastag, a konyhabútor mélységével megegyező méretű beton rész, látszólag olyan, mintha eredetileg így lett volna kiöntve betonból a konyha alapja. Azt szeretném megtudni, hogy van-e valaki, akinek hasonló furcsaság van a konyhájában? Ez a tíz centi pont megegyezik a konyhabútor alján lévő állítható lábakkal, tehát ezeket leszerelve simán berakhatnánk a bútort a beton tetejére, csak az a probléma, hogy a tűzhely aljából nem lehet elvenni, tehát azt muszáj felrakni erre az emelvényre, és mellé csak úgy passzol a konyhabútor, ha rajtahagyjuk a lábakat. Így viszont nagyjából 95 cm magas lenne a pult, amit elég soknak tartunk, ezért szeretnénk ezt a beton emelvényt kivenni. A közös képviselő sem tud sajnos segíteni, hogy ebben az emelvényben futnak-e csövek vagy sem.

Van esetleg valaki, akinek van/volt ilyen emelvény a konyhájában és kiszedte?



2020. júl. 24. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha a lépcsőházadban érdeklődsz.

Én felvéstem, de ez nem pont panel. Viszont utána járólapozhatod vagy mást raksz le.

2020. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az atlag konyhabutor 91 cm magas,az a 4cm nem szamit.

Azert nem kezdenek beton vesesbe,nagyon gany melo,es utana mire helyrehozzatok szinten nem kis munka.

2020. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Eddig akiket erről meg tudtunk kérdezni a házban, nem csinálták meg a konyhában, így nem tudom, mit találnánk alatta. Az egész konyhában fel lett szedve a csempe, pár héten belül le is burkolják, ezért gondoltuk, hogy kiszedetnénk ezt az emelvényt és szintbe hoznánk. A konyhabútor 85 cm magas, ugyanígy a tűzhely is, ezért vagy kivéssük az egészet vagy otthagyjuk. Azon fogunk még gondolkodni, hogy megéri-e ennyi munkát ráfordítani.
2020. júl. 25. 10:56
 4/13 anonim ***** válasza:

Hany centi magas vagy?

Nalam most 89 magas a butor de nekem ez nagyon alacsony.

175cm magas vagyok.

Ha kiveszitek azt a betont,az egyreszt iszonyu koszos,masreszt utana lehet szintbe onteni az egesz konyhat,ami nem keves ido es penz pluszban.plusz a burkolok sem biztos,hogy szamolnak a tobblet munkaval,ezert ezt elotte mindenkepp egyeztessetek.

Milyen konyhabutorotok van 85cm magassaggal?

2020. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

175 cm magas vagyok én is, és ezt a konyhabútort vettük a konyhába:

[link]

Ha minden igaz, akkor ebben a 85 cm-es magasságban a munkalap már nincsen benne, az olyan 3 cm körül lesz még pluszban rajta.

A burkoló elvileg ki tudja szedni, ő csak annyit mondott rá, hogy kérdezzük meg, hogy nem fut-e alatta valamilyen cső/vezeték, van-e valami funkciója, amiért oda lett építve. Csak erre a közös képviselő nem tudott mit mondani. Annyiban kell most döntenünk, hogy ki szeretnénk-e vetetni vagy sem, most az egész konyha-előszoba rész burkolatlan, ígyis-úgyis szintbe kell hozni és egyben leburkolni az egészet.

Én attól tartottam, hogy túl magas lesz így a pult, de ha Neked még alacsonyan is van, akkor kicsit megnyugodtam, hogy ha bent is hagyjuk ezt a beton részt alatta, akkor sem lesz kényelmetlenül magasan. :) Köszönöm!

2020. júl. 25. 12:35
 6/13 anonim ***** válasza:

Biztosan nem lesz kenyelmetlen :)


Ezen a szekrenyen egy reszen van munkapult,a tuzhely mellett jobbra.

Igy szerintem azzal egyutt ertendo a 85cm es magassag.

2020. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg van rajta egy kisebb munkalap, bár mi külön veszünk hozzá, mert külön kell megvenni a mosogatót is. Meglátjuk majd, milyen lesz a végeredmény. :)
2020. júl. 25. 16:40
 8/13 anonim ***** válasza:

1vagyok. Elvileg nem megy alatta semmi, nálunk könnyen feljött. Eredetileg lábnélküliek voltak a konyhabútorok ezeknél. Másik lakásomba meg lett tartva. Lett rá téve linóleum( maradékként vettem olcsón), aztán egy farost csík lett a belső felére téve, hogy hajszálnyit kifele lejtsen a pult. Itt a tűzhely már a főldön volt.

De kezd véset i a tűzhelynél, aztán vagyígy, vagy úgy.

Másik lakásomnál rátették a lábas konyhabútort. Én 180 vagyok, kényelmes volt. De fel lett vésve cserénél, és munka szempontjából jobb ez a magasság.

2020. júl. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Tényleg a tűzhelynél fogjuk elkezdeni, mert ha nehezen jönne fel, akkor elég lesz akkora részen megcsinálni. Kívülről úgy tűnik, hogy nincs benne semmi cső, legalábbis a mellette lévő helyiségekben már nincs folytatása.
2020. júl. 26. 18:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Lemértem, nálam 92 a konyhapult, és nem fura, pedig csak 160 magas vagyok. Én biztos nem kezdeném el kibontani azt a valamit.
2020. aug. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!