Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A kinyomópisztolyos ecetsavas...

A kinyomópisztolyos ecetsavas szilikont mivel kell lezárni, hogy ne száradjon be?

Figyelt kérdés
Szigszalag nem jött be és hát marha nehéz kikaparni a beszáradt részt mert a csőr szűkül ugye.

2020. júl. 30. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Van hozzá rávaló lezáró kupak, illetve lehet rá tenni még nem kilyukasztott kinyomó csőrt.


Ha csak lyukasztottad van, akkor egyet feláldozni, és összeforrasztani a végét.


De nem akarlak elkeseríteni, én akárhogy próbáltam az ilyen cuccokat lezárni, tízből nyolc esetben biztosan beszáradt :(

2020. júl. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Úgyis beszárad...mindegy.
2020. júl. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

A lezárókupakkal, szigszalaggal, egy csavarral, stb.

De ez mind rövid időre jó csak. A szavatossági időn (néha sajnos előtte is) túl érintetlen csomagolásba is beleszárad. Annyit kell venni, amit adott munká(k)hoz elhasználsz...a többi "veszteség".

A csőrt meg le kell tekerni és a szűk rész felől kell kinyomni - a kinyomókon erre van az a fém tüske általában.

2020. júl. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Ha a csőrbe szárad be, azt visszafelé nyomva tudod kiszedni. Persze lesz némi veszteség a képlékeny anyagból is.

Én is próbálkoztam már sok mindennel. Ami bejött: nagy méretű, légmentesen záródó zippes zacsiba csomagolom el. Legalább 2-3 rétegben. Persze a csőrt is lezárom szigszalaggal, a tubust becsomagolom több réteg kukazsákba, utána teszem 2-3 zacsiba.

Egy évet is simán elvan. Legfeljebb a csőr végében lévő 1-2 centis darab köt meg.

2020. júl. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Bevált módszert nem tudok mondani, nekem eddig mindig beleszáradt. Most van egy vákuumozós-fóliahegesztő gépem, valószínűleg megpróbálnám azzal elcsomagolni.
2020. aug. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
82%

Nekem ami bevált.

Egy darab folpak szorosan ráhúzva.

Nyomok még egy kicsit, hogy feszüljön és legyen egy kicsit púpos, majd párszor szigetelőszalaggal körbe tekerem.

Ami pont most fogyott el azt már vagy 4 alkalommal zártam így vissza, mindegyik között hetek teltek el, az első felnyitás óta pedig hónapok. Ráadásul meleg helyen is volt tárolva.


Annyi, hogy a csőr utolsó 1-2 centiében bele szokott száradni, de ez valamelyik irányban mindig könnyen kijön és minimális a veszteség.

2021. nov. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!