Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen kézi kinyomópisztolyt...

Milyen kézi kinyomópisztolyt érdemes venni, ha nagy mennyiségű tömítőanyagot kell kinyomni vékony csíkban lehetőleg könnyen, hogy az ember ujjai és csuklója ne menjen tönkre tőle?

Figyelt kérdés

Pár éve valamelyik barkácsáruházban vásároltam egy ELLIX cimkével ellátott lux d-42929 wermelskirchen 435992 feliratos pisztolyt, kb. 4 méter hosszan kellett tömítőanyagot kinyomni és a kezem nagyon elfáradt tőle, többször meg kellett állni pihenni. A csőr vége szűken volt kivágva, hogy vékonyan nyomjon.

A szerkezeti felépítésen múlik, vagy az én kezem túl gyenge hozzá?



2017. jún. 19. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Az anyag sűrűségén és a kezed erejétől függ!

Hosszabb munkára pneumatikust használnak.

[link]

2017. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyit szánsz rá?

[link]

2017. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Vegyél egy 900 forintos fém pisztolyt és a ravaszra húzz rá egy 40-50 centis vas gázcsövet. Ha kell kalapáld kicsit laposabbra a ravaszt. Így a jobb kezeddel ugyan úgy mint eddig rámarkolsz a stukkerra és a bal kezeddel fogod a vascső végét. Hosszabb erőkar miatt könnyebb lesz hosszú távon pumpálni. Hátránya, hogy nehezebb célozni vele és több kicsit több helyet igényel.
2017. jún. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Hahaha nagyon vicces! Egyébként van benne valami.
2017. jún. 20. 09:44
 5/7 A kérdező kommentje:
A kérdésem lényege, hogy szerkezeti felépítést, esetleg árkategóriát kell figyelni? Az árat azért, hogy ne legyen gagyi.
2017. jún. 20. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hülyeségből írtam, mégha úgy is hangzott. Ezek a szarok egyszerű fizika alapján működnek. Hiába veszed meg a háromezres pisztoly, semmivel sem lesz könyebb nyomni, mint az olcsóbbat. Azért csináltam azt, hogy meghosszabítottam a ravaszt, ezáltal az erőkart, így könnyebb volt használni. Ez a legolcsóbb és leggyorsabb megoldás erre, de ha nem sajnálod a pénzt, akkor vegyél egy elektromosat.
2017. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gondolkodom a pneumatikuson is.
2017. jún. 20. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!