Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egyetlen lépcsőfok a ház...

Egyetlen lépcsőfok a ház ajtaja elé, mire ügyeljek?

Figyelt kérdés

Láttam már betonozást, sőt, több ilyen házi melóban másoknál részt is vettem benne. De nagyon sok olyan lépcsőt láttam már ami idővel "elvált" a háztól, tehát rés keletkezett a ház és a lépcső között.


Arra vagyok kíváncsi, hogy ezt hogyan lehet elkerülni? Egyetlen lépcsőfok miatt nem hívnék szakit, csak ha nagyon nem vagyok biztos a dolgomban, keveretm már ki betont scináltunk már kerítés alapot, de lépcsőt még nem, itt azonban gondolom egyetlen lépcsőfok megcsinálása nem lehet túl nagy feladat, az esetleges buktatók érdekelnének!



2020. júl. 31. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Vasalas, vasalas, vasalas. Ja, meg alapozas.
2020. júl. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első leírta, vasalni kell, és vasalással kell hozzákötni az épület alapjához és normálisan alapozni.

Még egy tanács, én biztos nem egy klasszikus lépcsőfok méretű dolgot betonoznék, hanem nagyobb alapterületet, hogy legyen egy kicsit nagyobb belépő

2020. júl. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A beton természeténél fogva reped, ahogyan a talaj mozog alatta, nem lehet mit tenni ellene, legfeljebb mérsékelni, ha normálisan csinálják meg. A megoldás a repedések elfedése, de ezzel majd jó 10-15 év múlva kell csak foglalkoznod (ha szerencséd van).
2020. aug. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!