Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ötrétegű cső kalibralasa...

Ötrétegű cső kalibralasa caloban ennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Mar parszor dolgoztam vele itthon. Futeshez, ivovizhez is. 26os es 20os csovekkel dolgoztam.

26os csonel szo szerint szetizzadom magam mire a kalibraloval elkeszulok, annyira nehezen megy bele. 20as se konnyu.

Volt, hogy rongyba tekertem a csovet es ovatosan befogtam csofogo satuba, ugy volt jobb.

Mi lehet a gond? Videokban olyan konnyen csinaljak.

Lehetne kenni a kalibralora egy kicsi szilikonzsirt esetleg? Az segithetne?

Vagy valamelyik eszkoz szar minosegu lenne?


2020. aug. 2. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Annak könnyen kell mennie. Mivel vágod a csövet?
2020. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ilyen csovagoval.

[link]

2020. aug. 2. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél rendes szerszámot.

Azzal egyáltalán nem nehéz.

2020. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Es mire gondolsz? Mi a problema? Mi okozza a nehezseget?
2020. aug. 2. 14:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Arra, hogy valószínűleg ócska a kalibráló sorjázód.
2020. aug. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Miben masabb egy minosegibb? Nem lehet vastagabb vagy vekonyabb az atmeroje, hisz akkor nem passzolna a cso belso atmerojehez. Jol megcsinalja, csak rohadt nehezen tudom belepreselni.

A sorjazo resze rendesen levagja az anyagot, csak addig el is kell am jutni.

2020. aug. 2. 16:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Én saját magamnak csináltam a központi fűtést + az egész vízhálózatot,az említett"kulcsos" rendszerrel-nem tapasztaltam ilyen problémát.

Igaz,nekem körkéses csővágóm van,viszont az a "gagyi"kategória lehet,hisz kirakodó vásárban vettem a román cigóktól.

A kalibrálóm is az 1500 ft-os,obi-s háromágú.

Igaz,hogy összesen csak kb. 50 vágásra,és kalibrálásra volt itthon szükség,ennyi alatt semelyik nem kopik,romlik el.

Én minden alkalommal egy leheletnyit megfújtam szilikon spray-vel a kalibrálót.


Kérj valakitől kölcsön egy körkésest,és azután próbáld meg a szerszámot beletenni,hát ha a tiéd összenyomja nagyon a cső végét...

2020. aug. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Voltam a szerelvény boltban egyéb okokból. Rákérdeztem ott is. Azt mondta a srűc, hogy ez valóban ilyen, a komolyabb márka több10ezertől indul, azzal könnyebb.

Állítólag egyszer megmérte tolómérővel ls pár tized mm eltérés volt a gagyi és a prémium átmérő között.

A szilikon zsír vagy spray nagyon vékonyan mehet rá. Majd kipróbálom.


Lehet szerzek majd körvágót is, valamennyire mindenképpen összenyomja a racsnis olló.

2020. aug. 5. 21:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is racsnis ollót használok.

A kalibráló azért van hogy visszaalakítsa kör keresztmetszetűre és lesorjázza.

De egyáltalán nem nehéz.

Ezért mondtam hogy ócska a sorjázód.

2020. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!