Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szabályos ha egy lakáson...

Szabályos ha egy lakáson belül a dugaljakban a fázis hol balra, hol pedig jobbra van bekötve?

Figyelt kérdés

2020. aug. 3. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
igen.
2020. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A nálunk használt fali dugaszoló aljzatok nem polarizáltak, így teljesen mindegy, hogy hova van kötve a fázis, ahogy az is, hogy milyen irányban dugod bele a villásdugót. Van a világon olyan ami polarizált, ott nem mindegy, de ott a dugó is csak egyféleképp megy bele.
2020. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
1 normális villany szerelő ilyet nem csinál.Ettől még azért minden működik.
2020. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak, hogy minden működik, hanem szabályos is..
2020. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Mi azért, mikor többen szerelvényeztünk, megegyeztünk abban, hogy egy létesítményen belül melyik oldalra kötjük.

Később, mikor egyedül felülvizsgáltam, akkor is jobb véleményem volt arról a berendezőről, aki ugyanazon oldalra kötötte ugyanazt. Nem kellett külön vadászni, melyik melyik.


Szóval, mint #3.

2020. aug. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam olyanokkal, akik szigorúan balra kötötték (két hete).. amikor próbáltam a lakást, örülök, hogy nem értem a szerelvényhez, mert 10-ből 1-nél oda volt csípve a fázis vagy a nulla. Nem ez különbözteti meg a jó villanyszerelőt a rossztól. Amúgy én is balra kötöm.
2020. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vizet akarsz szivattyúzni a nappaliban?
2020. aug. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
De okos vagy utolsó, egyfázisú motornál édesmindegy a bekötés, csak egyik irányba megy, a forgásirány csak a kondi megfordításával változik
2020. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Elvileg mindegy, a szakik viszont balra kötik a fázist, ez a megállapodás.
2020. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk nincs rá szabvány,de mint írták a bal a nyerő. Egy lakásban egyforma bekötés ajánlatos,kontár munka erre-arra kötni. Egyes új dugaljakon már jelölve van a pozicionálás. Cseheknél,szlovákoknál csa bal működik.nálink nincs jelentősége a szimmetrikus dugók miatt. Ott viszont csaposak.
2020. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!