Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Jelenleg régi alumínium...

Jelenleg régi alumínium radiátorunk van (10 emeletes panel bérház), szeretném kicserélni, viszont az új alumínium radiátor drága. Lesz-e abból bajom, ha lemez radiátort teszek fel és nem alumíniumot?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy réz nem lehet benne, de a lemez okozhat valamit? (Korrózió, lerakódás, stb...?)

2020. aug. 6. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha bérház, akkor a tulajdonost (önkormányzat? magánszemély?) kérdezd, de valójában a csere is az ő dolga, a régit meg elviszi.
2020. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem is engedélyezik, mert ezek méretezett radiátorok, teljesítményre és térfogatáramra is. A szolgáltatót kérdezd meg
2020. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A szolgáltatót megkérdeztem, azt mondta, méretre olyan legyen, mint a mostani. Kérdezem, és milyen a mostani? Azt mondja: na, azt nem tudják... De az engedélyeim megvannak, nekem kell cseréltetni, itt most már csak az anyaga a kérdés...
2020. aug. 7. 09:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és bocsánat, a bérházat úgy értettem, hogy 10 emeletes panel, rosszul fogalmaztam, mert saját a lakás. Elnézést!
2020. aug. 7. 09:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A lemez rosszabb hatásfokú, rozsdásodni fog az alja pár év után, de amúgy nincs baj azzal se. Méretileg vigyázz, mert az alu radal radiátor nagyobb teljesítményű ugyanolyan méretben
2020. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Dekaszuszi, köszönöm a válaszod. Amit furcsállok, hogy ezek régi, a panellakásba eredetileg beépített radiátorok, szerintem a mai lemezradiátorok csak jobb hatásfokúak, vagy tévedek?

És kívülről fog rozsdásodni gondolom, de ez jelentheti azt is, hogy ki is lyukadhat?

2020. aug. 9. 21:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétel, inkább csak szebb. Ne aggódj 10 évet kibír az új is. Az alja szokott rozsdásodni kívülről, pár év után
2020. aug. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a társasházban aluradiátorok vannak, nem tehetsz lemezt lemezt mert pár év alatt kilyukad(hat).


[link]


Ráadásul a legtöbb lemezradiátor 1/2-es bekötésű a panel fűtőcsövek meg 3/4 és 1 col vastagságúak (kivéve fürdőszobai ág) így mindenképpen egy szűkített keresztmetszeten valamelyest fojtva fűtenének.

Én javaslom, hogy alumíniumot vegyél, de abból is a 3/4-es bekötésűt, így drágább a történet, de ez választás kérdése is.

2020. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni, hogy azt honnan lehet tudni, hogy a mi radiátorunk alu vagy lemez?
2020. aug. 15. 21:38
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Nézd meg, hogy a radiátoron van e bármilyen felirat/logó akár a radiátortestre préselten írva. A lehel radiátoroknál igaz kicsi betűkkel, de az előlapon ott a márkanév a legtöbb típuson.

2. A levett alu radiátor - a tagok számától függően - szinte pillekönnyű a lemezradiátorhoz képest.

3. Ha ütött kopott a radiátortest, akkor picit megkaparva a festést az alu ezüstös színű, míg a vas jobb esetben csak szürkés.

4. Írd be a panelradiátort a keresőbe és nézd meg a képtalálatokat. Szerintem megtalálod a lakásotokban lévőt így be tudod azonosítani.

5. Ha a fentiek nem működnek, akkor kérdezd meg a közös képviselőt, neki tudni kell(ene).

2020. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!