Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőfelújítás során új...

Fürdőfelújítás során új villanybojler telepítése a fürdőben vagy inkább a melette lévő kamrában javasolt?

Figyelt kérdés

Fürdőszoba felújítás során felvetődött a kérdés, hogy hova építsük ki a villanybojlert. Eddig átfolyós gázos vízmelegítőnk volt, de sajnos le kellett szereltetnem, mert nem lett felújítatva a kéményrendszer. Így viszont bojlert kell vennem, ezt a típust viszont nem ismerem. A vízszerelő és a fürdőszoba szaküzletben az eladó, és még néhányan azt tanácsolták ne tegyem a fürdőbe, inkább a kamrában csúnyálkodjon, ahol nem látszik.

A villanyszerelő azt mondja, hogy a kád fölé, a téglafalra erősítsem fel, mert csöpög(ezt én se értettem), és hova eresztem le, ha baj van vele, vagy vízkőtlenítik, stb?

Ha a kád fölé teszem, a szép új csempét félig takarja, és fúrni is kell bele.

A fürdő 4 m2, a kamra 2 M2, a fal csak a kádnál van téglából, a többi 8 cm vastag gipsz válaszfal.



2020. aug. 8. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Én most tetettem át a kamrába. Sokkal tágasabb és dekoratívabb a fürdőszoba.

A csöpögés minden bojler szükségszerű velejárója, nem azért csöpög, mert lyukas. Nekünk egy kis vödör van alatta, semmiből nem áll hetente kiönteni. Vízkőtelenítésnél a leeresztés is egy csap segítségével történik, nem fog elárasztani semmit.

2020. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Mehet a kamrába, lényeg minél közelebb legyen a csapoló (kád) hogy gyorsan odaérjen a melegvíz, vagy kell egy cirkulációs vezeték. Annyi hogy a hideg melegvíz kiállást akkor a kamrába kell tenni, + egy 32 es szennyvíz kiállást a csepegtető pohárnak (bojler biztonsági szelepen a víz ide tud tágulni). Lehetőleg Hajdút vegyetek, annak biztosított minden alkatrésze ha majd kell idővel, meg könnyen szerelhető. Csempézés előtt tegyétek fel a bojlert, ne utána fúrjátok át, ha véletlen megszalad a gép.
2020. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Ja most látom gipszkarton a válaszfal, akkor a kamra külső falára mehet, ha az tégla
2020. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

1-es vagyok

Természetesen a csepegés csak a szelepnél megengedett, amikor melegíti a vizet. Nem az oldalán, vagy az alján, mert az már gáz.

2020. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

1. Hány literes lesz a bojler ? Pl. egy 60 literes bojlerben kb. 60 kg a víz súlya + a bojler saját súlya. El fogja bírni a fal ahova fel akarod rakni ?

2. Ha a kamrába rakod lesz elég hely a felszereléshez és a karbantartáshoz ? Ha kemény a víz akkor évente el kell távolítani a vízkövet a tartályból. Ehhez szét kell szedni.

3. A bojlernek 16 amper kell külön áramkörön. Hogy lesz kiépítve ?

4. A villanybojlerhez kell egy biztonsági szelep. Tele engeded hideg vízzel és elzárod a csapot. A bojler elkezd fűteni. A víz tágul a víznyomás növekszik. A biztonsági szelep kinyit és ezért "csöpög" a bojler. Nálunk a felújításnál betettek a bojler alá egy vékony lefolyócsövet amit bekötöttek a szennyvíz rendszerbe. A biztonsági szelep túlfolyó csöve ebbe van belekötve egy gumidugóval. Így nincs csatornaszag sem.


Ezeket a kérdéseket a helyszínen kell megbeszélned a szerelővel.

2020. aug. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
A kamrába tedd.
2020. aug. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Bocsánat, hogy a csapos közbeszól.

Az eddig válaszoló kollégák nagyon jókat és hasznosakat mondtak, én csak azzal egészíteném ki, hogy legjobb tudomásom szerint a legújabb Hajdu boylerek már olyan biztonsági szeleppel vannak ellátva, ami a hideg-vízkörbe engedi vissza a melegítéskor a túlnyomás miatt a vizet.


De ha tévednék, akkor utólag is át lehet ilyenre szerelni.

A miénk legalábbis ilyen, nem kell neki elvezető cső, mert sose csöpög.

2020. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy nem csöpög, meghibásodás esetén ha megforr úgyis kinyomja a túlnyomás. A nevében is benne van, rugóterhelésű biztonsági sarokszelep. Tegyél már fel egy képet erről a szelepről, mert épületgépészként 20 év alatt nem találkoztam ilyennel, ami a túlnyomást visszavezeti a hideg ágba (ja mert ilyen nincs, akkor nem is kell ennyi erővel a szelep)
2020. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Én a régi lakásban szintén veszélyes közös kémény lefalazása miatt a fürdőszobába rakattam a wc fölé a 120 literes HAJDÚ villanybojlert. Közel legyen a fürdőkádhoz, hogy a meleg víz ne sokat utazzon a csőben ha megnyitod... Szerintem célszerűbb valahol vizesblokkban , fürdőben elhelyezni. Költöztem, családi házba, ott nagyon pici a fürdő és az emeleten van, a szintén új HAJDÚ 120 literes villanybojlert az alatta levő lépcsőház beugróba a sarokba rakattam, ott nincs útba senkinek, alatta van egy polc, ami könnyen elvehető ha szerelni kell, mosógépek is ott vannak. A túlfolyó először egy kis kehely szerűbe ment, amiből belefolyt a falban levő szennyvízcsőbe, de télen a párolgó víz kicsapódott és penészesedett, ezért egy dugót raktak a falban levő szennyvíz csatlakozásra, abba bele lett fúrva kis cső, a túlnyomás szelepből egyből oda megy a víz, nem csöpög sehová. igy már nem penészesedik. Nagyon bejött a HAJDU villanybojler, egyszerű, olcsó a javítása, alkatrészek vannak, szerelők értenek hozzá stb.

Oda rakjátok, ahol masszív, egy új HAJDÚ bojler a családban leesett, széttörte a wc-t. A családban 4 helyen is rakott fel ugyanaz a szerelő HAJDU bojlert, itt az ő költsége volt, hogy újat hozzon a leesett helyett (behorpadt), mivel ő rakta fel, ő rögzitete... Wc-t is ő cserélte ki. Az új bojler tartókonzoljainak csavarjait már valami ipari ragasztóval is rögzitette, azóta az jó. Szóval figyelni kell rá, hogy nagyon erős legyen a felfogatás, azért van súlya a víznek is. Pont a wc felett volt, 80 literes volt. Egy fürdőszobában engem nem zavar, legalább látom rajta a lámpát, hogy éppen fűt-e.

2020. aug. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

A 7-es vagyok.


[link]


Maga a visszavezető szelep jobbra látható (fekete).

A kék húzógomb a pici csővel azt a célt szolgálja, hogyha a szelep elkezdene beszennyeződni, vízkövesedni, (és olyankor ennél a csövecskénél csepegni), a gombot meghúzva kinyomja errefelé a szennyeződést, vízkövet, és megint évekig hibátlanul működik.

2020. aug. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!