Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ti melyiket választanátok:...

Ti melyiket választanátok: villanybojler, vagy átfolyós gázkazán?

Figyelt kérdés

Vettünk egy lakást, korábban egy kombi gázkazánról ment a fűtés és a melegvíz. A tulajdonos viszont inkább beszerelt egy kis villanybojlert. Mivel felújítunk, a bojlert cserélni kellene, a kazánt nem, így igazából bármelyik módozat választható. A fürdőszoba nem túl nagy, jó lenne ha felszabadulna a bojler helye.


4 fős család vagyunk. A fürdőben sarokkád lesz. A gázkazán kb 5-6 méterre van a fürdőtől.


2019. dec. 22. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Ha adott a kombi kazán ,akkor azt kell üzemeltetni .

A villany egyébként is drágább .

2019. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Eleve soha nem választanám a bojlert ha van átfolyós lehetőség is, mert még ha soha nem is fogyasztom el a meleg vizet ami benne van, zavar hogy elvileg limitált a rendelkezésre álló mennyiség.

Viszont szerintem 4 fős családnál végképp nem opció a villanybojler, azért ha négy ember egymás után fürdik, ott már lehetnek gondok, vagy akkora bojler kellene ami elfoglalja a fürdőszobát.

Ha belegondolsz, semmilyen előnye nincs a bojlernek, helyrabló és limitált a kapacitása. Tehát egyértelműen az átfolyóst választanám.

2019. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Én a villanybojlert választottam.

Ugyanis ha ezekkel a készülékekkel egy légtérben van a bezárt fürdőszobában valaki hosszasan,

az kevésbé kap "bojlermérgezést" mint szénmonoxid mérgezést.

[link]

2019. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha régebbi a kombi cirko, akkor lehet, hogy nem jól szabályozható a melegvíz hőfoka. Nekem is volt régen és más rokonoknál is. Cserélni kellett, mert csak forró vizet csinált, ha hideget kevertél hozzá, elaludt a gáz. A gázláng magasságát nem lehetett finomszabályozni. Lehet, hogy az előző tulajnak is ebből lett elege és kiváltotta villannyal.

Amúgy a villanybojler drágább és 4 főnek elég nagy kell, hogy legyen biztosan melegvíz ellátás. Szóval sanszos, hogy a bojlert is cserélni kell.

2019. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Úgy értem a cirkot is cserélni kell.
2019. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Már rég nem lehet nyílt égésterű készüléket újonnan felszerelni, az egész felvetés a CO mérgezésről nem releváns a mostani kondenzációs kombi kazánok esetében.
2019. dec. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
A villanybojler a lehető legdrágább melegvíz készítési mód. A szénmonoxiddal való riogatás nem életszerű.
2019. dec. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem a fürdőben van a gázkazán, hanem a közlekedőben/kamrában (tehát a közlekedőre néz, és a szellőztetett kamrából kap levegőt.

CO mérgezés elkerülésére lesz riasztó + rendszeres karbantartás. Viszont a melegvíz előállítása szempontjából mindegy a dolog, mert fűteni mindenképp ezzel fogunk, tehát maga a bojler nem szünteti meg a veszélyt.


Hosszabb távon tervben van a zárt égésterű kondenzációs, csak nagy lenne a költsége a kéményrendszerével, gáztervvel, mindennel - úgy, hogy van egy nem túl régi, tökéletesen működő gázkazán.


Most amúgy egy 5 fős családos szolgál ki egy 40 literes bojler, fogalmunk sincsen, hogyan. Mi nyilván 80-120 litert tervezünk, ha marad a bojler.


És igen, a hőfokszabályozással magyarázták, hogy a gyerekek a bojlerrel könnyebben tudnak zuhanyozni. Tehát akkor most ahogy osztok szorzok, lehet, hogy nem ússzuk meg az új kazánt, a bojler helyére meg szépen elférne egy szekrény.

2019. dec. 22. 21:06
 9/12 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Teljes felesleges új villanybojler. Jó lenne tudni miért nem a kazánt használta az első tulaj. Lehet semmi gond nincs vele.
2019. dec. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azt mondta a tulaj, hogy nekik szimpibb volt a bojler a gyerekek miatt, hogy abból azonnal az adott hőmérsékletű víz jön, és könnyebben be tudják állítani. Míg az átfolyósnál tényleg kell néha kicsit szórakozni, persze ezt ahogy írta korábban valaki, a kazán minőségétől is függ. Baj nincs amúgy a kazánnal, kb 5-10 éves Fég cucc, a pontos típusát nem tudom, de a napokban rákérdezek. Még pár hónap a birtokbavétel, most izgalommal gondolkozunk a lehetőségeken.


Én amúgy kazánpárti vagyok, a feleségem inkább bojleres, gondoltam megkérdezem a véleményeteket, hátha segíti a döntést néhány olyan szempont, amire nem is gondoltunk.

2019. dec. 22. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!