Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszoba burkolásnál előbb...

Fürdőszoba burkolásnál előbb a kádat építjük be és utána indítjuk a fali csempét, vagy előbb feltesszük a falra a csempét és utána állítjuk be a kádat?

Figyelt kérdés
Mint laikus kérdezem.

2020. aug. 13. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, a kád széléhez szokták igazítani a csempét, vagyis , hogy ott egész csempe legyen, így én előbb beállítanám a kádat.
2020. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Normális esetben a kádhoz igazítják a csempét.

Viszont annyi a hanyag kőműves ill. burkoló, hogy biztosan tönkreteszik a kádat a "munkájuk" során.

A kádban tartják a ragasztós vödröt, meg a szerszámokat, meg -természetesen- bele is állnak a túrabakancsukkal aminek a talpán ott csikorognak a kádba esett különböző anyagmaradványok, hulladékok.


A szomszédnak pl. az aranyélvédőjéről csiszolta le fugázáskor az aranyszínt a félhülye kőműves.

2020. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fugázással hogy lehet lecsiszolni valamit? Láttál már fugázást? Szivaccsal csinálják, nem csiszolóval.. Akkor az az aranyélvédő cukorból lehetett..
2020. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy értette, hogy az aranyszínre eloxál alumínium élvédőt koptatta meg mikor mosta a fugázást. Az abban lévő szemcsék meg úgy működtek mint a csiszolópapír.
2020. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De az kizárt, hogy koptasson.. fugázott itt már valaki? Hát belekeni, olyan mint egy kenőcs, az nem karcolhat.. akkor azt már előtte szétb***ta..
2020. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fugáztam többször is! Kérdés, hogy, hogyan csinálta, és mennyit várt vele, mert ha sokat és kicsit jobban kellett dörgölni, a szivacsba pedig beletapadtak a szemcsék, akkor simán koptat. Ez olyan mint mikor 1-2 ezres , vizes polípapírral csiszolod be az autó gittelését, nagyon gyorsan viszi, miközben a papírt egész simának érzed.
2020. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk először a csempét rakták fel és egy fél csempe belóg a kád mögé. Amikor cseréltük a kádat nem kaptunk ugyanolyat és jó volt hogy nem kellett semmit csinálni a csempével.
2020. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is elobb a csempe,aztan a kad,es a kad a csempere fekszik fel.
2020. aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Akril kádnál 10 év garancia van, ha megfelelően van beépítve, vagyis a csempe belóg a kád mögé. Nem lehet a kádon a csempe súlya, mert akkor azt mondják azért repedt el. Szaküzletben mondták. A burkokónk meg rendesen kiakadt, hogy ő nem úgy szokta, de persze megcsinálta. 🙂 Ez most volt két hónapja.
2020. aug. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, hogy előbb érdemes a falra feltenni a csempét, és csak utána a kádat beépíteni, ekkor viszont a falnak és a csempézett felületnek nagyon síkban kell lennie, mert ha van benne pontatlanság, a kád nem jól illeszkedik, túl nagy hézag lehet a faltól.
2020. aug. 18. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!