Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ötrétegű műa. fűtéscsövet...

Ötrétegű műa. fűtéscsövet ugyanazon a helyen szabad kétszer is meghajlítani?

Figyelt kérdés
Mivel tekercsben árulják, ahhoz, hogy a falon át tudjam dugni, (nagyjából) ki kell egyenesítenem (ez mondjuk nem derékszögű hajlítás, csak enyhébb). Viszont a radiátorhoz érve szeretnék 'elkövetni' rajta egy 90 fokos hajlítást (előremenő ág) fel a szelephez.Vagyis, ahol a 90 fokos hajlítás lenne, azon a helyen (amikor kiegyenesítettem) már egyszer 'agressziót' követtem el rajta. Működhet-e így a 'dolog'...vagyis nem lesz-e 'baj' belőle?
2020. aug. 15. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 hajlítás nem gond, de próbahajlítgatást javaslok előtte.
2020. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak csőhajlítóval, amúgy berogyik
2020. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!! - Megvettem hozzá a csőhajlító rugókat. A külső -és a belső rugókat egyszerre kell használni, vagy pedig kisebb hajlításnál elég csak a külső, kb. derékszög esetén pedig a belső?

Aztán a 2 hajlításra rájöttem közben én is, hogy annyi még beleférhet, mert sok esetben eleve 2.szer kell hajlítani...pl. falon való átdugáskor 'csontra' ki kell egyenesíteni...aztán pl. a radiátornál pedig kb. 90 fokban fel a szelephez.

2020. aug. 19. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!