Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha leveszem a parapettes...

Ha leveszem a parapettes konvektor burkolatát, ugyanazon a fokozaton jobban érződik a meleg? Azaz, hatékonyabban működik, vagy mindegy?

Figyelt kérdés

Takarítás miatt levettem a burkolatot, de 1 napig nem tettem vissza és nekem úgy tűnik, hogy a "ruhája" nélkül melegebb volt.

Bár úgy elég ronda, de ha egy hozzáértő azt mondja, hogy hatékonyabb, akkor inkább elnézegetem úgy.


2017. dec. 1. 10:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem zavar, hogy ronda és az, hogy esetleg valaki megégeti magát, akkor használd így.

A rácsos burkolatnak "csak" esztétikai és balesetvédelmi szerepe van.

2017. dec. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De szerinted is lehet, hogy így melegebb van, vagy csak beképzelem?
2017. dec. 1. 13:40
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

"...hogy így melegebb van, vagy csak beképzelem?"


Nem képzeled, valóban hatékonyabb.

2017. dec. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

Lehet hogy a sugárzó hőt közelebről jobban érzed, de rakj fel egy hőmérőt a szoba másik felén, szerintem hőfokban nem lesz különbség.

Gondolom nem a konvektor elött ülsz egész nap..

2017. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

A hősugárzás az más szóval infravörös sugárzás. Vagyis, a 780 nm és 1 mm közötti hullámhosszú infravörös fény sugárzása.

Ha előtte van egy rácsos dolog, akkor ez megtöri a sugárzást.

Persze, ez a rács is felmelegszik, de akkor már nem csak kifelé, hanem befelé is sugározza a meleget. Innentől meg, a belső rész hőleadásának hatásfokán ront egy kicsit, ha melegebb környezetnek kell hőt átadni. Hogy mennyit, azt nem tudom, de amatőr tippem szerint olyan 5 % körül.

Viszont balesetvédelmi okokból nem árt a burkolat.

Te se tudsz hozzáérni a forró részhez, meg egy gyúlékony tárgy se.

Amikor panelben laktam, ott egyszer az alattam lévő lakásból fekete füst jött felfelé az ablak előtt. Apám lement szólni, és kiderült, hogy valamiért levették a burkolatot, aztán pakolás közben valahogy nekitolták a gurulós fotelt, utána meg átmentek a szomszéd szobába, a fotel pedig meggyulladt.

2017. dec. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%
Lényeg a lényeg,több meleget úgy sem ad .
2017. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

"Lényeg a lényeg,több meleget úgy sem ad ."


-Hatásfok!!


A leadott meleg jobban hasznosul.

Ami körbeveszi, az vas, ami rossz hővezető, ha mondjuk v.rézből lenne, akkor már jobb lenne.

2017. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Elvben nem tudna kigyulladni, mert nincs és nem is lesz előtte semmi olyasmi, a kinyitós kanapé miatt, amit este használok és csak olyankor kb. másfél méterre van a konvektortól az oldalának egy része, de éjszaka nem is fűtök.

És ha csak én nem ájulok rá, akkor senkit nem érhet baleset, mert nincs kisgyerek.

De ha azt írjátok, hogy nem, vagy csak minimális az így nyert hő, akkor visszateszem a burkolatot, mert így nagyon ronda.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

2017. dec. 1. 19:17
 9/19 anonim ***** válasza:

"De ha azt írjátok, hogy nem, vagy csak minimális az így nyert hő,"


5%-nál több lesz az.

de pl mondjuk ha 10% az a számlán is kb annyival kevesebb.

tehát 2-3 ezer ha nem számít neked akkor persze.

2017. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es, dehogynem számít! Még kevesebb is számít, azért is tettem fel a kérdést, csak mivel kaptam ellentétes értelmű választ is azért tipródom rajta.


A kerámia burkolatról mi a vélemény?

Láttam ilyeneket használtan és viszonylag olcsón, csak már ez speciel elkelt:

[link]

2017. dec. 2. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!