Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi ajtótok fölötti áthidaló...

Régi ajtótok fölötti áthidaló ki lett szedve mert az új ajtó nem fér máshogy be tokostól,kell e új áthidaló ide?

Figyelt kérdés
Régi vályog épület,a régi ajtótok fölött volt egy masszív fa(15*15cm) áthidaló,sajnos ki kellett szedni,mert az új ajtó magassága tokostól 210cm,ebbe teljesen beleesett az áthidaló méretben,az áthidaló felett viszont téglából kirakott boltív van.

2020. aug. 18. 01:43
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Amennyiben úgy látod, hogy a tart akkor nem muszáj. Nekem tégla házam van, és ugyanígy felfele bővítenem kellet az ajtótokot, mert 0975-ben még csak 2 méter magas ajtókat csináltak. Nálam nem is volt áthidaló, csak simán a tégla. Levéstem közel egy sor téglát, és ment be az új tok. Ennek közel 10 éve, és nincs vele gond, azóta is könnyen csukható az ajtó.
2020. aug. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Kérdés az, hogy mire támaszkodott az a boltív??

Ha az áthidalóra, akkor gondok lehetnek.

2020. aug. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a vályog tartja a boltívet. Nem véletlen volt áthidaló, váltsd ki egy szabvány beton áthidalóval.
2020. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az áthidalót nem viccből rakták az ajtó fölé!Szerintem rakd vissza az erősitést ha jót akarsz magadnak és a családodnak!
2020. aug. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!