Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kicserélték az ajtót és az...

Kicserélték az ajtót és az ablakot, de még nem lehet őket becsukni. Reklamáljak? Fa ajtó ablak.

Figyelt kérdés

Állítólag még beállításra várnak, de jelzem most 3-ból kettőt nem lehet becsukni. Az ablak pedig olyan mintha ferde lenne, legalábbis a kétfelé nyíló ablak két belső sarka nincs egy vonalban....


"Kicsit" pipa vagyok a kőművesre és mivel nem értek hozzá, csak bízom benne, hogy az általuk említett beállítás rendbe hozza az amúgy vadiúj ajtókat, ablakokat!


Úgy gondoltam, hogy az ajtóberakás azt jelenti, hogy egyből működik az ajtó, csodálom, hogy 5-ből csak 1-et sikerült úgy felrakni, hogy azt be lehet csukni (persze ez sem tökéletes, de legalább be lehet csukni!). Most meg 5-ből 4 feszül és nem tudom fog-e segíteni az állítgatás, (további kókányolás)?



2012. máj. 14. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg záródniuk kellene,hiszen úgy kell beállítani őket, de ha csak szorulnak, még nem gond, mert a pántokon lehet állítani. Ez nem kókányolás.

Viszont előfordulhat, hogy gyalulni kell őket. Na az már az, mert új ajtó-ablak nem szorul újonnan.

2012. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem is. Bár a becsukódástól még kb 5-10 cm-re állnak, de remélem áthidalható az is az állításokkal.
2012. máj. 14. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha ferdén van betéve, azon utólag már nem nagyon tudnak segíteni. Ráadásul az sem mindegy hogy mi miatt nem lehet becsukni: ha csak kicsi eltérés van, akkor állítással orvosolható, de ha véletlenül elfelejtett valaki pl. lécet tenni a fa ajtókeret belsejébe keresztben mielőtt körbefújták PUR habbal, akkor lehet akár annyira "hasas" is a keret, hogy megvárják amíg otthagyod őket aztán előveszik a gyalut. :)
2012. máj. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá,de nekünk márciusban cserélték az ablakokat,szintén fa ablakokra,és rögtön mindet lehetett nyitni-csukni. Egy volt amelyik kicsit szorult,azt másnap jöttek és valamit igazítottak rajta,és azóta mindegyik tökéletes. Szóval gyanús ez nálad.
2012. máj. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vegyél elő egy vízmértéket, és ellenőrizd végig az ablakokat! Minden részének vízszintesen vagy függőlegesen kell állnia nem lehet eltérés egy centi sem! A vízmértékkel a tokkok egyenességét is ellenőrizheted, ha hasas, akkor ki kell venni és újra berakni rendesen, de minél előbb, mert a fa felveszi a formát és többé nem lehet rendesen megcsinálni!

Én magam raktam be a 9 ablakomat és 3 ajtómat, de mind csukódott csak mm-eket kellett korrigálni! Ha 10 cm hiányzik a záráshoz, akkor nagyon nagy a gond!

Rúgd ki a "kőműves"-t ne fizess nekik semmit, de lehet, hogy még kártérítést is követelhetsz rajtuk!

Anyámnál voltak ilyen mekk-mesterek: egy gerébtokos ajtót raktak be úgy, hogy az asztalos egy fél napig gyalulta mire be lehetett csukni!

2012. máj. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Alapelv, hogy addig kell reklamálni, amíg ott dolgoznak. Ha már elmennek, az életbe' nem jönnek vissza!!!


Nem lehet olyan hiba egy beépítésnél, amit írtál. Egy nyílászáró beállítása a pántoknál max. 1-2 cm-t jelent, és az sem tart tovább fél óránál.


Mondd nekik, hogy essenek neki a szemed előtt, hiszen a beállítás csak pár csavarás kérdése!

2012. máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezekkel kivetetni és újra berakatni már nem óhajtom, ezért inkább bízok az asztalosban, akit szintén ők fizetnek... Őszintének tűnik, de ez sem mai gyerek, és csak remélni tudom, hogy valóban jó lesz. Persze ő is mondta, hogy ez szarul lett beépítve, és a gyalut muszáj lesz használni, de meg lehet csinálni jóra és hogy működjön a jövőben is. Nagyon remélem hogy ez tényleg így lesz, sajnos nem a kutya szarta a rávalót.


Sajnos megbíztunk abban, aki felvállalta, korábban már láttunk szép munkáját, és egyáltalán nem értjük, hogy ezt miért kellett ilyen szarul intéznie :( Természetesen közöltem vele, hogy több munkájuk nem lesz ebben a házban.

2012. máj. 15. 21:39
 8/11 anonim válasza:

Figyelj!

1. kőművessel ne építtess be nyílászárót

2. itt mindenki cm-ekről beszél, egy nyílászárónál mm-ekről beszélünk

3. Ha most lettek kicserélve a nyílászárók, akkor ne gyalultass belőle, hanem vetesd ki és rakasd be újra

2012. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Az előző vagyok megint.

Gyalulni régi felújítandó nyílászárókból szoktunk. Az új nyílászáróból gyalulni szerintem bűn. Ez kb. olyan mint az új autót kikalapálni...

2012. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"sajnos nem a kutya szarta a rávalót."


Na pont erről van szó! Vettél új nyílásárókat, amiket kóklerek elbarmoltak! A garanciális munka nem kerül pénzbe, szedje ki a kőműves, és rakja be rendesen, ingyen! Örüljön, hogy nem követelsz rajta kártérítést!


Az a baj, hogy sokan félnek ezektől az emberektől! Ha valaki nálam rosszul végzi a dolgát, akkor egyszerűen közlöm vele: ezt márpedig nem fizetem ki! Ez az 5 szó csodákra képes!

:)

2012. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!