Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi ház tervrajzai megtalálha...

Régi ház tervrajzai megtalálhatók valahol központilag?

Figyelt kérdés

Egy 60-as évek végén épülő házról van szó. Sajnos a régi tervrajzok eláztak jópár éve. Mivel most felujítunk (tetőcsere) gondoltam megcsinálom a házunkat Google SketchUp-ban és ott játszogatok vele egy picit, de szeretném minél pontosabban megcsinálni. Amihez viszont kellenének a tervek.


A hivatalon kérdeztük és azt mondták, hogy a tervrajzok, ahol a méretek is fel vannak tüntetve, az otthon kell hogy legyen nekünk - azótától, mióta a ház lett építve, hogy őnáluk ilyesmit nem lehet lekérni, mert nincs elraktározva.


Nekem csak az fura, hogy akkor a hivatal nem tud nagyon semmit a házról? Csak annyit, hogy van ott egy családi ház és ennyi? Ezeknek a tervrajzoknak nem kell valamilyen központi valamiben benne lenniük?


2020. aug. 23. 01:13
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nincsenek. Akkoriban nem úgy működtek a dolgok. A falakat magad is le tudod mérni, ennyi.
2020. aug. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy kötelező volt-e akkor építési engedély, plusz tervek. Ha igen, akkor valószínűleg irattárazva lett. Hogy ott mennyi ideig és hogy őrzik meg, jó kérdés. Én a helyi építési hatóságnál kezdeném a kutakodást.
2020. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Volt rá építési engedély... A városházán érdeklődtünk, ott azt mondták, hogy azok nem lesznek meg sehol, hanem nálunk kell, hogy legyen.
2020. aug. 26. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!