Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezik bútorfestékből spray?

Létezik bútorfestékből spray?

Figyelt kérdés
A szobámban van pár szekrény, és annak pár része rózsaszín. Én már nem igazán szeretem ezt a színt, ezért arra gondoltam lefestem bútorfestékkel, de ezt úgy szeretném megtenni, hogy ne látszódjon, hogy ezt én festettem otthon. Ezért szerintem egy spray lenne a legjobb megoldás, de nem tudom, hogy létezik-e bútorfestékből ilyen. Ha igen, akkor hol kapható? Ha nem akkor ti mit ajánlanátok, hogyan fessem le a szekrényem?

2020. aug. 29. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A felújíandó bútorod felületi minőségéről semmit nem írsz. Értelemszerűen az alábbi tech. leírás fafelületre vonatkozik, bútorlapra, műa. felületre nem:


kivisz az udvarra

lecsutakol kosz zsír por ellen

megszárít

lehigítóz

megszárít

nagyon finom szemcséjű smirglivel átdörgöl

portalanít

próbafestést csinál

lealapoz akár ecsettel is

megszárít

nagyon finom szemcséjű smirglivel átsimít

fedőfestékkel lefest

megszárít

nagyon finom szemcséjű smirglivel átsimít

fedőfestékkel lefest

---

ha nem szoktál hozzá a spray használatához, előtte gyakorold ki bonyolult alakú felüleleten

bútorfestékként fára való festéket ajánlok (nem lazúrt, meg táblafestéket meg falfestéket)

2020. aug. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, este írtam a kérdést, és a legfontosabbról megfeletkeztem, elnézést! Igen, egy fa bútorról van szó. Nagykn szépen köszönöm a segítséget, sokat jelent! :)
2020. aug. 30. 10:07
 3/3 anonim ***** válasza:

06:46-os vagyok


Azért kell kivinni az udvarra, h kevésbé ártson neked a festék higítója. Ha nincs udvarod, használj vízbázisú festéket, spray is létezik belőle, pl. a spanyol MTN egyik sorozata az. Alapozóból túlnyomoan vízbázisúak vannak Mo.-n is elérhetőek, mindegyik jó. A frissen festett felület és a frissen nem kezelt felület között lesz minőségi különbség, valószínűleg ordító. Ha már hozzáfogsz a pingáláshoz, gondold át, hogy nem érdemes-e az egész bútort átfesteni.


Jó munkát.

2020. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!