Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falicsempét lefestve számíthat...

Falicsempét lefestve számíthatok "esztétikus" eredményre?

Figyelt kérdés
Ilyen low-budget felújításban vagyok, egy olyan helyen, ahol nem túl lényeges az, hogy szupermodernül nézzen ki minden. Sokmindenhez értek így DIY-ban, de a burkoláshoz pont nem. Szóval gondoltam, hogy a régi, szocreál csempéket lehengerezem egy-két rétegben zománcfestékkel. Szerintetek számíthatok normális eredményre, vagy gagyin fog kinézni?
2020. szept. 3. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Extra gagyin
2020. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A festék nem valami tartós sima, főleg fényes kerámia felületen. Mattra csiszolni meg nagyon macerás lenne. Létezik valamilyen kellősítő szer, amivel kezelni lehet a csempét, ha a tetejére akarnak új csempét rakni, de ilyennel még nem találkoztam, csak hallottam róla. Talán ez festék alá is jó, nézz utána.

Miért nem valami öntapadós műanyag fóliát teszel rá? Én egy mosógépet vontam be fehér öntapadós fóliával, mert átmarta a rozsda a burkolatát, de még jól működött, ár lett volna kidobni. Az öntapadós jól ragad a sima felületű csempére is.

2020. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Zománc le fog jönni, felesleges próbálkozni.


[link]


Ezt erre találták ki, van más gyártónak is.

Ez sem tökéletes, de legalább tartós(abb)

(egyetértek elsővel)

2020. szept. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*hányós emo-dzsin*


GAGYI

2020. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A csempe nagyon sima, nem tapad rá a festék, vagy ha igen is hamar lehámlik, karcolódik. Kicsit olyan, mint fóliát használni a konyhapultra - akkor szép, csak onanntól ne érj hozzá. Otex nevű alapozót szokták használni magában vagy köztesként, bár biztos van más márka is, folyékony csempe néven keress rá, tutorialok is vannak neten. Tökéletesre le kell előtte takarítani, természetesen a felületi minták vagy sérülés megmaradnak. Látványra egyébként nem rossz, tipikusan az a megoldás, ha el akarsz adni egy lakást... De vele lakva tényleg könnyen sérül, tehát padlóra vagy sokat törölgetett, vizezett, vegyszerezett felületre (tűzhely mögött, csapok környéke) nem érdemes, ott csak pár hónapot fog bírni, aztán javítgathatod. Zománcfestéknél plusz probléma, hogy hamar (fél-egy év) sárgul, tehát ugyanolyan retro hangulata lesz :)
2020. szept. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!