Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falicsempére rá lehet csempézn...

Falicsempére rá lehet csempézni? Leverés nélkül.

Figyelt kérdés
2017. febr. 25. 02:31
1 2
 1/11 anonim válasza:
Igen.
2017. febr. 25. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

tehát akkor a régire simán ráragad az új csempe?? Vagy kell valami speciális dolog még?

Sima csemperagasztó oké?

2017. febr. 25. 02:35
 3/11 anonim válasza:
Na ebben okosabbat kérdezz, csak annyit tudok, hogy megoldható a dolog, mert nálunk is így csinálták a konyhában. Nem verték le a falról a régit, hanem ráment az új réteg csempe. Az új csempe területe (darabonként) kb négyszerese a régi csempének, talán ez is számít valamit, hogy kisebb nem lehet az új, mint a régi volt.
2017. febr. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Padlót biztosan tudom,hogy mélyalapozás után lehet újra burkolni,a falon nem vennék rá mérget. Alapozás után valami jó erős ( cm26, cm20-as) ragasztóval akár jó is lehet.

Mennyezetig burkolt a fal? Ha nem elég hülyén nézne ki hogy a fal síkjàból kiáll a burkolàs 3-4 centit. Se élvédőt nem tudtok rakni,sem kiglettelni. Fura lesz.

2017. febr. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
*cm 16, nem 26.
2017. febr. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xswerdy ***** válasza:
A csemperagasztó alapból nem ragad a csempe fényes felületére. Van valami felvihető köztes réteg, de én nem kísérleteznék. Egyszerűbb leverni.
2017. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 William T. Riker ***** válasza:
Hello. Kötőhidat kell felvinni.
2017. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A "tapadóhíd" megnevezés is ismert...
2017. febr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben a jelenlegi burkolat tapadása megfelelő az aljzathoz, akkor minden további nélkül rá lehet csempézni, megfelelő alapozást követően. Pl.: Mapei ECO PRIM SP-vel.

Utána pedig egy Kerabond T Plus-szal ragasztható az új csempe. Fontos, hogy ez szakértelmet kíván. Hagyományos technológiával felrakott csempére nem burkolnék rá.

További kérdés esetén keressen bizalommal.

Üdvözlettel: Dr. Burkolat

2017. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Látom régi kérdés,de hátha segít valakinek.Én szilikonnal ragasztottam rá a második réteg csempét.Nem volt olcsó,de megspóroltam a kínlódást a rengeteg szeméttel.Azonkívül időm se volt egyszerre készre csinálni.Ennek 3 vagy 4 éve és semmi probléma vele.
2017. okt. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!