Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hibás tágulási tartállyal a...

Ékezetes billetyűzet kérdése:

Hibás tágulási tartállyal a fűtésrendszer mennyivel fogyaszt többet?

Figyelt kérdés

Ismerem a tágulási tartály funkcióját, nélküle a nyomás a zárt fűtésrendszerben veszélyes mértékben megemelkedhet.

Az lenne a kérdésem, hogy tágulási tartály hibája miatt a fűtésrendszer mennyivel több gázt fogyaszt? Hallottam már olyanról is, hogy akár a duplája is lehet a gázszámla a hiba miatt.



2020. szept. 22. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert mi okból fogyasztana többet? Nálam volt egy kis szivárgás, ez miatt ha 0,8 Bar alá esett a nyomás, akkor nem indult el a kazán, ha meg túlnyomás lett valamiért, akkor a kazán biztonságiszelepe leengedte a pluszt. A rendszer pedig nem gravitációs cirkulálású, így szerintem semmi köze nem lenne a tartály hibájának ahhoz, hogy mennyit fogyaszt a kazán.
2020. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismered a funkcióját, akkor mi a kérdés? Kérdésedből viszont az derül ki, hogy mégsem ismered.
2020. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kettesnél a pont.
2020. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2.

Alapvetően úgy gondolkoztam, hogy a rossz tágulási tartály teljesen megtöltődik, ezzel pedig több vizet kell felmelegítenie a kazánnak.

2020. szept. 22. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Mert mekkora tágulási tartályod van? Mert ezek általában 20-30 literesek és nagyon nem befolyásolják a fütés teljesítményét.
2020. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

30 literes.

De olyan a fűtési rendszer (aluradiátorokkal), hogy optimális esetben (jó tágulási tartállyal) is kevesebb mint 30 liter víz van az egész rendszerben.

2020. szept. 22. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, csak magának a tartálynak alig van hőleadása,szemben a radiátorokkal,tehát ez nem fog számítani. Ilyen kevés víznél inkább az a baj, hogy a rendszernek nincs pufferkapacítása, ezért tesznek többszáz literes puffertartályokat, hogy a kazánnak ne kelljen folyton ki-be kapcsolgatnia.
2020. szept. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor tulajdonképpen nem fogyaszt így többet, csak én robbanok fel (a múltkor 4 bar nyomás is volt a rendszerben).

Cserélve lesz :)

2020. szept. 22. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!