Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen fűtésrendszerben...

Milyen fűtésrendszerben érdemes most gondolkozni?

Figyelt kérdés

Házfelújítas előtt állunk. Eddig kalyhak voltak a szobákban, de jövőre központi fűtést szeretnénk bele.


A tetőt még nem látta szakember, nem tudom, napelem jatszik-e. Padlófűtést szetetnék, de mivel fűtsünk?

Kémény van.


2019. nov. 22. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kondenzációs kazán
2019. nov. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Napelem kollektor nem opció , kondikazán jó radiátorok .
2019. nov. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van gáz akkor az első!

Ha nincs és nem opció a bevezetés akkor napelem + hőszivattyú

2019. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk padlófűtésünk van, én nagyon szeretem, gazdaságos is, mert úgy működik, mint egy nagy cserépkályha. A gázkazán jó dolog, de érdemes vegyestüzelésűt is tartani mellette, főleg, ha kertes házatok van. Nálunk mindig annyi faanyag keletkezik, akár két téli hónapot is fűthetnénk vele, de itt nincs vegyes kazánunk, csak a gáz. Ráadásul a gázkazánunk elektromos gyújtású, így ha áramszünet van, akkor se fűtés, se melegvíz nincs. Ezért én gáz és vegyestüzelésű rendszert javaslok, padlófűtéssel.
2019. nov. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is gondolkodtunk cirkón, gázkazánon, de bonyolult, drága kiépíteni és mint előző írja, kellene a vegyestüzelésű is. Úgyhogy átrakatjuk a kályhát szép újra és modernizáljuk a gázkonvektort. Ez a legolcsóbb még hosszú távon is.
2019. nov. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha központi fűtést akarsz, mindegy mivel fűttöd fel a vizet, áram nélkül nem fog működni. Kivéve ha vastag csövekkel kéred és gravitációssan van megoldva, de ez padlófűtésnél lehetetlen.

A gázkazánt a szivattyúkkal elviszi tökéletessen egy szünetmentes táp, egy jó nagy autó akkuval, de ezt is méretezni kell. Gázkazán elektronikája a szinusz hullám ingadozására érzékeny.

2019. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!