Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg ennyire nehéz jó...

Tényleg ennyire nehéz jó szakemereket találni, vagy ennyire szerencsétlenek vagyunk?

Figyelt kérdés

Tetőfelújítás előtt állunk. Találtunk is egy korrektnek tűnő kivitelezőt, aki szeptember közepére igérte, hogy kezdenek. Addigra meg is vettük az anyagot, minden itt van, csak a tetőfedők nincsenek. Amikor szóltunk, hogy minden itt van és jöhetnek, mondta, hogy kicsit csúsznak, így szeptember utolsó hetében kezdenek. Ma hívtam, hogy akkor hétfőre rendelhetem-e a konténert és közölte, hogy október 5-én tudnak csak kezdeni! Ez normális??? Én teljesen ki vagyok már... A férjem nyugtatni próbál, hogy ez sajnos ilyen... 🙄

Tavaly a szigetelőket küldtem el melegebb éghajlatra pont az ilyen hozzáállás miatt, bár őket 4 hónap halasztás után...

3 éve a fűtészerelők dettó így álltak a dologhoz, a kőművesünk meg szó nélkül lépett le (szerencsére utána találtunk egy nagyon jó szalembert).

Van értelme másik ács után nézni, vagy törődjek bele és legyel türelmesebb?



2020. szept. 23. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a tetőfedők munkája ilyen. Nálunk is 2 hetes csúszással kezdtek és a kb 5 napra tervezett munka 9 lett olyan rossz volt az időjárás eső szélvihar. Ezen felül egyfolytában tűző napon 3 órákat voltak fent úgy kellett Őket lehívni frissítőt inni legalább.
2020. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Ez így megy manapság. Szüleimnél lenne fűtéskorszerűsítés. Azt mondta a szerelő hogy hétfőn jön. Ez valamikor július elején volt. Szeptember legvégén ér ide ha hinni lehet neki. Villanyszerelőt aki régebben járt már nem is hívjuk. Teljesen felesleges be van táblázva hónapokra előre. Máshol kerestünk másikat. Ő csak egy hetet késett. Az új gàzterv szüleimnél ugyan úgy nincs kész 3 hónapja. Ez az idegek játéka
2020. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyugodj bele. Feleségem megegyezett egy "tisztatekintetű" parkettással annak idején, hogy jön átrakni és lakkozni a 35 nm-es szoba parkettáját. Mi mindent kipakoltunk a másik 2 kisebb szobába és vártunk a megadott napon. Aztán este a feleségem felhívta telefonon (augusztus volt) és az volt a válasz, hogy olyan meleg van, ő inkább lement a Balatonra a családjával, ne várjuk.
2020. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez így megy, túlvállalják magukat mert tudják, hogy úgyis megvárod őket, mert ha mást keresel helyettük akkor ugyanez van, csak még később lesz kész.
2020. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sajnos én is csak rossz tapasztalatokat tudok mondani. Mikor hosszas várakozás után tavaly az a villanyszerelő, aki a közös képviselőm javasolt megcsinálta a lakás teljes villany újrahúzását elképedve láttam, hogy nem úgy csinálta meg, amit megbeszéltünk (nem csőbe húzta, vékony vezetéket húzott be, és még sorolhatnám 😥) idénre gyűjtöttem össze, hogy kijavítassam mással ( kezdhettem előlről) az új villanyszaki meg az egy hete lerakott új fürdőszoba járólapomat karistolta össze több helyen 😭 én 46 kg 30 -as lány vagyok, egyedül keresem rá a pénzt, mindent magam intézek, és úgy látom senki se vesz komolyan.
2020. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi tavaly nyáron kb. 7-8 gázszerelőt hívtunk fel, mire találtunk egyet, aki normális, korrekt és jól is dolgozik és rá is ér. Ablakokat is akartunk cserélni, szintén még tavaly nyáron, 8 cégtől kértem árajanlatot, abból talán azt hiszem egy vette a fáradtságot, hogy visszaírjon, hogy novemberben tudnák vállalni az ablakcserét. Hát, mondom, köszi! Idén sikerült egy ablakos céget találni, ami elsőre normálisnak tűnt, aztán kiderült menet közben, hogy milyen linkek, csúsztak a határidővel nem is egyszer, a munkájuk pedig borzasztó igénytelen lett, egy ismerősömmel ketten javítottuk ki azokat, amiket elcs...tek és cserébe még drágán is dolgoztak. Viszont érdekes módon villany- meg vízszerelőt/duguláselhárítót egészen gyorsan sikerült találni. Nemrég pl. eldugult a csatornánk, hívtunk egy duguláselhárítót, azt mondta, ő nem ér rá, de hívjuk fel egy kollegáját, aki kb. 1 óra múlva itt is volt, pedig szombat délután volt és nem is helybéli volt az illető. Szóval, nekem vegyesek a tapasztalataim!
2020. szept. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!