Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi ennek a menete?

Mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
Újra akarom kábelezni a házat 220 nm 30 éves kb és alumínium kábellel van megoldva amivel tavaly télen volt is gond mert a villany óra előtti szerelő dobozban össze égtek a kábelek. új réz kábeleket kellene mert agyon van terhelve a rendszer, az lenne a kérdésem hogy a vezetékeken kívül nekem mi kell még? Gége csöves szóval csak ki húzom a régit be dugom az újat. vagy ezt mindenképpen szaki kell? Áramszolgáltatót be kell vonni a buliba?

2020. szept. 28. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A villanyóra bekötéshez kell csak szaki/áramszolgáltató. Nem 1 kábelt behúzol végig a házban, hanem többet párhuzamosan. Ha nem csináltál ilyet, akkor nem fognék hozzá egy teljes ház újrahúzásához. :)
2020. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

én tisztában vagyok ezzel hogy nem 1 kábelt húzok ki és be :)

a kereszt apám csinálta még anno az elektromos hálózatot mert az E-ON-ál dolgozik és neki meg van a tervrajz is.

2020. szept. 28. 19:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, szerencséd lesz, ha át tudod húzni a gégecsövön. Az nagyon pocsék egy valami. Úriember nem szerel gégecsővel. Meg nem próbáld előbb kihúzni, mert majd nem fog bemenni a befűzőszalag se. A mostanival húzd át az újat.

Vannak esetek, mikor csak vezetékcserével meg lehet oldani a dolgot, de azért a 30 év alatt elvárhatóan nőttek az igények. Például palackos gázos tűzhely van, de a jövőben lenne villanytűzhely, mosogatógép. A fürdőszobában esetleg nincs külön áramköre az automata mosógépnek. Klíma... annak is praktikus a külön áramkör. Ezelőtt 30 évvel még majdnem elég volt egy szobában egy dugaszolóaljzat, ma meg az a jó, ha minden falon van kettő.

2020. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elég egy szaki a vezetékek áthúzásához. Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy hiába csinálta villanyszerelő annó a hálózat kiépítését, mégis hatalmas kókányolások lehetnek. Az én házamat is egy villanyszerelőtől vettem, annó ő építette, és persze a villanyt is ő kötötte. Az a legkisebb probléma, hogy sok kapcsoló fordítva lett feltéve, de volt ahol a váltókapcsoló nem működött, a három fázisból csak kettő volt meg, dobozokba fél méter plusz vezetékek betömve ,védőföld csak a fürdőszobában volt, mert akkor még nem volt kötelező stb.
2020. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a ház szakaszokra van osztva az emeleten 2 részre fürdöszóba+1 szoba az egyben és egy szoba előtér az is egyben. lent konyha fürdő egyben előtér szoba egyben külön biztosíték plusz ügye a mérő.
2020. szept. 28. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!