Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falfelület kiegyenlítés...

Falfelület kiegyenlítés burkolás előtt milyen módszerrel és anyaggal történhet?

Figyelt kérdés

Adott egy fürdőszoba, amit az eredeti tulaj nem fejezett be és sajnos valamilyen oknál fogva minden falat lefestett. Azt tudom, hogy festett felületre nem szabad burkolni így ezt mindenképp lekaparnám, de van más gond is. Olyan girbe-gurba a felület, hogy erre ebben az állapotban nem mernék burkolni. Hagyományos mész-homok vakolat, 2-3 cm vastagon, 40-50 éves. Mivel nem lötyög, nem verném le és vakolnám újra az egészet.

A kérdés, hogy milyen anyaggal és milyen módszerrel lenne érdemes simává varázsolni a falfelületet, hogy aztán burkolni lehessen rá?



2020. szept. 28. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kell nagyon vastagon a kiegyenlítés, csak max. 2-3 cm, akkor úgy szoktam csinálni, hogy a régi vakolat kap egy felületerősítő mélyalapozást, utána csemperagasztóval meghúzom a felületet. Dryvit hálót szoktam belerakni erősítésként. Ha csak 1-2cm-ről van szó, akkor tisztán csemperagasztót szoktam használni, ha már 3 cm, akkor felütöm az anyagot egy kis zsákos betonnal. Azért betonnal és nem vakolattal, mert a betonban csak cement van. Ha 4-6 cm amit ki kell egyenlíteni, akkor valami jobb zsákos habarccsal (baumit) szoktam átvakolni a felületet. Ebbe sem árt belerakni egy rabichálót, amit pár dübellel megrögzít az ember a régi vakolathoz.
2020. szept. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gipszkartont tennék rá.
2020. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Gipszkartont nem szeretnék, több okból, de ebbe most nem mennék bele.


Csemperagasztó helyett esetleg vastag glett/gipszes vakolat + háló?

Azt írja a rimano 6-30 leírása, hogy csempe burkolat alá legalább 1cm kell, bár gondolom ezt ők úgy értik, hogy ha a teljes fal ilyennel van vakolva. De vajon mi történik egy ilyen helyzetben, ha van ahol csak néhány mm megy rá, máshol meg centiben mérhető?


Érdemes lenne vakolatvezető síneket használni? Vagy csak egy hosszabb léccel elhúzni vízszintesen és függőlegesen is..?

2020. szept. 29. 22:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A rimano 6-30 egy vagyonba kerül ha vakolni akarsz vele. A glettes-gipsz nem olyan szerencsés fürdőszobába, mert a gipsz nagyon nedvszívó, és sokkal puhább mint egy cementvakolat. A csemperagasztó nagyon erős, én gipszes anyagra nem raknám rá, mert letépheti magát. Ha nagy a felület és kezdő vagy mindenképp jól jön a "szamárvezető". Pár darab vakolatvezető sín nem egy egetverő összeg, csak elég bíbelődés szépen felrakni, de ha fent van, akkor már könnyű dolgod lesz.
2020. szept. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél. Ment a zöld pipa.
2020. szept. 29. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!