Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakásfelújítás mennyire...

Lakásfelújítás mennyire komplikált ha saját maga csinálja az ember?

Figyelt kérdés

Igazából semmi extrát nem kellene csinálni. Két szobát kifesteni, laminált padlót lerakni, pár ajtót cserélni, meg egy mini konyhabútort berakni.


Ehhez mindenképp kell szakembereket hívni, vagy akár egyedül is megtudja csinálni az ember?



2020. okt. 5. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi ezeket mind egyedül, saját magunknak csináljuk. Éppen a családi házunk felújítása zajlik, amit tudunk, megoldunk magunk/ismerősökkel.:)

A laminált padlót pl férjemmel ketten tettük le, bár Ő már csinálta, én még nem, mégis szerintem egészen jól sikerült :D

2020. okt. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy mennyire vagy barkácsolós típus. Én pl simán megcsinálom ezeket, pedig vasipari szakmám van, de családiházban nőttem fel, és lakom, illetve mindigis szereltem valamit gyerekkorom óta.

De ha valaki nem csinált még csak hasonlót sem, az inkább hívjon szakit, vagy legalább olyan barátot aki igen.

2020. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az exem simán megcsinálta volna, de ezt tudta is magáról, senkit nem kellett erről kérdeznie.

Ha neked ezt kérdezned kell, akkor kérj fel szakembert, mert ezek csak egyszerűnek tűnnek és százezreket kidobhatsz az ablakon.

Még a festés talán,... de egy ajtócsere már komoly szakértelmet igényel, ahogy a padló lerakása sem csak kattintgatás.

Nekem a konyhabútor beépítése is több mint félnapos munka volt szakember által.

Vagy képezd magad YouTube videókkal és imádkozz!:)

2020. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Nő létemre én ilyeneket simán megcsinálok. Festettem a lakást, víz-villanyszerelő is vagyok :D meg minden ilyesmit szívesebben csinálok magam mint szakemberrel és nem az anyagiak miatt, hanem mert szeretem csinálni. Bárcsak a laminált padlót is magunk csináltuk volna, akkor most nem lenne egy rohadt nagy lejtő a szoba közepén. Ha alaposan utána jársz a dolgoknak akkor te magad is meg tudod csinálni ezeket amiket leírtál. Csomó videó van youtube-on is amiből lehet okosodni.
2020. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy mennyire vagytok az ilyenekre fogékonyak. A felújításnak annyi szokott lenni a hátulütője, hogy a legritkább esetben megy minden flottul. Ha azonban nem ijedtek meg a gletteléstől, aljzatkiegyenlítéstől és hasonló dolgoktól, akkor ketten meg lehet csinálni.

Maga a festés, laminált padló lerakás nem egy bonyolult dolog

2020. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ajtó csere alatt mit értesz? Ha a tok marad, akkor szerintem mindent meg lehet házilag is csinálni, laikuskent.

Persze utána kell olvasni, nézni videókat. El lehet rontani a laminált lerakast is, ha nem értesz hozzá. Viszont nem egy agysebeszet, ha tudod hogy kell.

2020. okt. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

"Igazából semmi extrát nem kellene csinálni. "


Hát persze.

:)

2020. okt. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

A lakásfelújítás pont olyan egyszerű, mint a zongorázás.

Mindössze a megfelelő billentyűt kell leütni a megfelelő időpontban.

2020. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
8-nál a PONT! 😁
2020. okt. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket szerintem még barkácsolós jellem nélkül is simán meg lehet csinálni.

Esetleg ha az ajtócsere tokkal együtt értendő, akkor ahhoz érdemes szaki.

Festés meg laminált padló leszórása annyira pofonegyszerű, szerintem arra fölösleges pénzkidobás meg idegeskedés csak valakit hívni... Konyhabútort te tudod hogy milyen, szükség lehet 3-4 emberre is akár a berakáshoz (főleg ha van felső része is), de nem kell szakképzettség.

Mi ennél sokkal-sokkal többet csináltunk meg csak magunk, igazából azóta bánjuk hogy volt amihez szakembert hívtunk.

2020. okt. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!