Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány darab spot lámpa lenne...

Hány darab spot lámpa lenne megfelelő?

Figyelt kérdés
Házfelújítás végzek,hamarosan gipszkartonozom a mennyezeteket,egy 16m² konyhába elég fényt biztosít 8 db 70mm átmérőjű 7w-os 560 lumenes természetes fényű led spotlámpa?
2020. okt. 5. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Nem
2020. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8 spot nem lesz elég 16 m²-re. Minimum 12 db 7W-os 560 lumenes spot kellene a rendes megvilágításhoz (konyha esetében 300 lux a minimum). Ezenfelül a munkalapot és a főzőfelületet is pluszban meg kell világítani, hogy elegendő fény legyen a munkavégzéshez (itt összesen 750 lux szükséges).
2020. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A munkalap és főzőlap külön megvilágítást kap.A kérdés feltétele óta voltam egy ismerősömnél náluk egy 12m²-es helyiségben 4 a leírásban szereplő spotlámpa van,ők keveslik,nekem tökéletes,tehát mivel nem kedvelem a túl erős fényt valószínűleg nekem a 8 spot elég lesz a 16m²-es konyhába,az a 8 is külön kapcsolható lesz L alakban 4-4..
2020. okt. 12. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Gagyi lesz, de te fogsz kínlódni vele.
2020. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!