Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kéménybélelés vagy villanybojl...

Kéménybélelés vagy villanybojler melyik a drágább ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár infó:A fürdő nemrég lett felújítva, akkor nem gondoltunk erre, de most jött a felszólító levél a katasztrófavédelemtől. De nagy szétverést itt már nem szeretnénk és minél kevesebb anyagi ráfordítást is szeretnénk elérni. Jelenleg átfolyós gáz vízmelegítő van, ami a társasház gyűjtőkéményébe van bekötve. A gyűjtőkémény a fürdőszobán keresztül megy. A második emeleten lakunk, a társasház 3 emelet és tetőtér. De a tetőtérieknél már van béleltetve.

A villany jelenleg 20 amper. A falakban új rézvezeték van. A 20 amper nem tudom mire lenne elegendő, mert most tervben van egy mosó szárítógép és egy kombinált tűzhely is. Azt semmiképp sem szeretném, hogy egyszerre ne lehessen használni bizonyos dolgokat.


Az itt leírtak alapján, mi lenne szerintetek a járható út, hogy a legkevesebb bontással és anyagi költséggel járjon.


Illetve olyan kérdésem is van, ha keményt béleltetünk, akkor kötelező cseréltetni az árfolyós vízmelegítőt is? Gondolom igen.

Illetve 3 főre elég egy 100 literes ariston villanybojler?


Szakemberek válaszát is szívesen hallanám. Köszönöm a válaszokat



2020. okt. 11. 13:55
1 2
 11/11 profibojler válasza:

Szia. Elméletileg, ha teljesítmény és osztály besorolás ugyan az, akkor maradhat a régi! Amennyiben semmi baja a készüléknek. Gyakorlatban pedig, sok háztartásban mondták már, hogy sajnos azt is cserélni kellett volna, ha nem is azonnal,de a rákövetkező időkben biztos, ezért döntöttek inkább villanybojler mellett. A kettő együtt , akár 5-600Eft is lehetett volna.


20 amperes hálózat elég szokott lenni, egy ilyen villanybojler átlagosan, 6-8 amper közötti áramot vesz fel, tehát mellette mehetnek még fogyasztók nyugodtan. Azt viszont tudnod kell, hogy mivel nagy fogyasztónak számít, külön áramkör szükséges neki, külön biztosítóval (megszakító, fi relé stb).


A legcélravezetőbb megoldás ilyenkor, hogy az elosztótol , egy kábelcsatornában közvetlen a villanybojlerhez ki kell húzni egy kábelt, és rákötni a bojlerre( ez jár a lehető legkevesebb bontással, fúrás faragással ). Vannak már hasonló kialakítású bojlerek mint az átfolyós vízmelegítők, amik nem foglalnak sokkal több helyet (pl Ariston Velis). Ezen kívűl még le kell falazni a kémény nyílást, illetve ledugózni a gáz csonkot , és jó napot kívánok, meg is vagyunk. Az összes papírmunka, hogy a leszerelt készülékről egy FŐKÉTÜSZÖS papírt ki kell tölteni, ha jön a kéményseprő, oda tudd neki adni, és beviszi a rendszerbe hogy többet ide nem kell jönnie takarítani a kéményed, nagyjából ennyi.

Költségét tekintve, bojler típustól függően, villanyhálózat kiépítéssel, nagyjából 140-170 000 forinttal lehet számolni, szakember válogatja. Sokan nem vállalják el egybe, külön villanyszerelőt kell hívni, macera az egész.. Kellemes ünnepeket !

2020. dec. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!