Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hajmeresztő tapasztalatok...

Ignis Subdialis kérdése:

Hajmeresztő tapasztalatok szakemberekkel?

Figyelt kérdés

Az már közhelyszámba megy, hogy egyre kevesebb a mesterember, de ahogy hallom lépten-nyomon, az elvégzett munkában sincs sokszor köszönet. Milyen abszurd megoldásokat láttatok már szakemberektől?

Bármilyen téren, nem csak felújítás. Esztétikailag vállalhatatlan vagy balesetveszélyes vagy nem működő vagy átgondolatlan, alapvető törvényszerűségeket figyelmen kívül hagyó, pancser megoldásokra gondolok.



2020. okt. 12. 00:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vizvezetek szerelok.

Mutatjuk milyen a tusolo amit vettunk,ra sem nez,szabvany.aztan amikor tennek fel,kiderul,hogy hoppa,megsem szabvany.igy mar nem takarta a kivagott csempet a takaro.10 ezer ft ert kellett masikat rendelni.

A wc,szinten szabvany,pedig mutattuk azt is.persze az sem volt szabvany,szerencsere a burkolo figyelt,es feljebb vagta a csempet,igy eppen jo lett.

Mikor raktak be a csoveket,gyorskotozovel rogzitettek a vashoz aztan ugy hagytak.majd mi elrendezzuk,gondoltak.

Elso nap elaztunk szennyvizzel mert egy csovet sem dugoztak le,de a munkat felbehagytak.

A villanyszerelo vesovel allt neki kivesni a konektor helyet,a fal masik oldalan repedt a beton,potyogott a vakolat.a bejaratnal konkretan kiesett a lepcsohazban a csengo egy 20*40cm es falresszel.azt mondja hupsz,nem baj Pistikem,majd Te becsinalod,szakmabeli vagy haver.

2020. okt. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hívok szakembert, ha nagyon muszáj.

Sok éve úgy gondoltam, hogy sok a munkám, inkább tapétázót hívok. (Bizalmatlan voltam. Referenciákat kértem) Három napig vacakoltak a fallal, mire elkezdték feltenni a tapétát, majd megállapodtunk abban, hogy számlázzák ki, amit jól megcsináltak és távozzanak. Sűrű anyázások között távoztak (A tapéta hólyagos volt, a széle felkunkorodott, helyenként átütött valami olajos izé a falról...). Végül a drágámmal újracsináltuk az egészet.

Gázszerelőt hívtam (mivel kötelező), hogy a kazán leveri a FI relét. Kijelenti, hogy ő nem villanyszerelő. Mivel ő az egyetlen, aki az adott típust javíthatja a környéken, tollba mondtam a hibakeresést. Természetesen teljes díjat számolt.

A terasz fölé előtetőt csináltattunk. Megint referenciák, ajánlások alapján. A kihívott négy mesterből egy értette meg, hogy mit szeretnénk. Megcsinálni már nem tudta. A mai napig beázik...

2020. okt. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

wc-t újra csempéztette a feleségem. Az ajtó befelé nyílik. Figyelmeztettem a csempézőt, hogy legyen elővigyázatos annál a falnál, amire rányílik az ajtó, hiszen van kilincs is stb. Megnyugtatott, mint egy hülyét, aki hülyeségeket képzel. Természetesen nem verte le megfelelően a régi vakolatot és feltehetően nem spórolt a csemperagasztóval sem. Nem az ajtópánt helyétől indult el, hanem a túloldalról, így amikor odaért, akkor derült ki, hogy a csempe beleér az ajtópántba, Ki kellett vágnia a csempéből egy csíkot, hogy az ajtót rá lehessen ültetni a pántra. Akkor nyilván azt is észrevette, hogy hiába tudja ráültetni a pántra az ajtót, ha nem tudja rendesen rányitni a falra az egész ajtót, így aztán nem akarta újra kezdeni az egészet és hagyta. Szóval mire kész lett, akkor az ajtót csak annyira lehetett nyitni, hogy hasat behúzva lehetett a szűk ajtónyíláson át beoldalazni a 0,8 m2-es helyiségbe. Utólag csak úgy tudtam segíteni a dolgon, hogy az ajtólap széléből a pántok mellett végig le kellett marnom felsőmaróval egy kb. 1 cm mély réteget, mintegy falcot készítve, ráadásul az ajtólap aljára egy gumi ütközőt is fel kellett szerelni, hogy a kilincs ne csapódjon neki a csempéhez.

A dolgon egyébként nem kell csodálkozni. Megszűnt az 50-60 évvel ezelőtti alapos szakmunkás képzés, helyette kiszervezték az oktatást, meg OKJ tanfolyamokat szerveztek. Ezek inkább betanított munkásokat, mintsem igazi szakembereket képeznek. A gyakorlati oktatás annak idején nem korlátozódott a tanműhelyre, hanem többféle tényleges munkahelyen, ipari stb. üzemben kellett ill. lehetett különböző ismereteket szerezni, hogy a szakmunkás bizonyítvány birtokában az illető valóban a gyakorlatban is legyen felkészült a szakmája különböző részterületeit illetően is.

Sajnos ez egyes szervíz "szakembereknél" is nyomon követhető. Aligátorfűrészem hiába dolgozott jól 30 éven át, egyszer csak lecsapta a kismegszakítót. Némi idevágó ismeretem alapján sikerült rájönnöm, hogy a gép kapcsolója a hibás. A szakszervízben kértem, hogy csak a kapcsolót cseréljék ki (kereskedelemben nem hozzáférhető a kapcsoló). Nem ezt csinálták, hanem ízekre szedték a gépet, majd az alkatrész halom felett közölték, hogy a motort kell cserélni, kértem, hogy legalább szereljék össze az egészet, mert én nem szétszerelést kértem, hanem kapcsoló cserét. Azt már csak jelentős díj ellenében vállalták volna. Így buktam egy könnyen javítható gépet.

2020. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Ez egy provokatív kérdés. Ilyen esőkben söprögetnem kell a vizet a kültéri lépcsőről,mert megáll rajta és áztatja a házfalat. A burkoló magasról tesz arra, hogy feltörje és újrarakja, mert jámbor balekoknak néz minket -teljes joggal-, akik úgysem jelentik fel ennyiért.

Most komolyan a youtube-ról tanuljam és javítsam ki, mikor a kültéri burkolás a legnehezebb??...Másik szaki? Ki az, aki egy lépcsőért eljön???(A teraszt nem kell újraburkolni ...MÉG...) És ki garantálja, hogy ő tényleg kijavítja? :(((

Ma sem kell már kávé. Szóval ez egy provokatív kérdés.

2020. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vízvezeték szerelő vagyok. Kedves első válaszoló! Ha a takaró nem takarja a csempét, annak az az oka hogy a burkoló 2x akkora lyukat vágott a csempébe mint kellett volna.... Mi köze a zuhanytakarónak a kivágott csempéhez és a vízvezeték szerelőhöz? Azért nem takarja, mert a burkoló sz.r munkát végzett. A második példát szintén nem értem... Megint a csempéről írsz, és a vizest sz.rod... Érdekes, az bizos.
2020. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolso.

A vizes,a szabvany kiallast szamolta a zuhanyhoz,ami 17-17,5 centi talan.azert gondolom mert ravagta,hogy szabvany,es ennyire rakta.(a hideg es meleg kiallas tavolsaga).a mi zuhanyunknak 15 cm van a ket kiallasa kozott,igy a ket resz egy sarokelemmel tud csak kapcsolodni.ami miatt a gyarilag hozza tartozo 5 cm es kocka takaro nem takarja a helyesen,nem tul nagyra vagott lyukat a csempen mert a kozeppontja jocskan arrebb csuszott.igy kellett a 7,5cm es takaro,ami eppen eleri a kulso sarkat a lyuknak.

Igy erheto?a burkolo nem hibazott,agyon is utottem volna,es ujra rakattam volna mivel a ferjem az.

A wc-nel pedig az a cso,amibol az obblito viz jon,az altalunk vasarolt wc-nel 1,5cm el magasabban van,mint az elozo,hagyomanyos alfoldiknel.a szaki viszont ezt nem vette figyelembe.

Mi pedig lemertuk burkolas elott,igy a falon levo lyuknal 1,5cm-el feljebb vagtuk ki a csempet.

Utolag mondta a szerelo,hogx oda egy gyufaszal nem ferne be,annyira ki lett centizve.

2020. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Meghibásodott a kombi cirkóm. Az első szerelő, aki kijött, közölte, hogy ez kuka, vagy fel tudja esetleg újítani 300 ezerért. Elköszöntem. Hívtam egy másikat, kérdezte, ki volt, aki ezt mondta? Kipucolta, beállította, tett fel valami alkatrészt és így kb. 25 ezer volt. És a kazán működött.
2020. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátomék szakival tapétáztattak, pár nap alatt elkezdett leesni a tapéta a falról..

Mi a párommal két szobát tapétáztunk gyakorlat nélkül. Hibátlan lett, még 10 év múlva is fenn volt.

2020. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nő létemre tapétáztam, egyedül, nem volt segitségem, a lányom hároméves volt, és örültem, hogy ki tudtam fizetni a lakásomat, nem tellett szakikra. Nem volt hólygos, a minta nem csúszott félre, és majdnem tiz évig maradt fent. Akkor leszedtük, mert Móni más tapétát kért a 14. szülinapjára, és ez jó ürügy volt, hogy másodjára is kitapétázzuk az egész lakást: ő volt a segitségem. Tudom, a kérdező horror sztorikat vár, de az nem elég horror, ha egy nő kétszer is kitapétázza az egész lakást?
2020. okt. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeztek az ablakcsere programra?

3x 1/3 részből állt össze a költség. - Önkormányzat, állam, jó polgár ember.


Arra mentem haza ebédre, hogy 4 vadidegen férfi nyüzsög a lakásba.

- Kérdezem az egyiket - Te mióta vagy a szakmába. Mert a csapatot ismerem, de Ti nem voltatok benne?!


- Ja! két hete bejöttek a kocsmába. Megkérdezték hol dolgozom.

- Nincs? Akkor gyere, dolgozz velünk.



- És mi a szakmád? Csak mert az ablaknyílás mind a 4 BELSŐ oldalán leverted a csempét :-(

- Szakma az nincs, minek, van munka így is. De az új ablak keret így szépen befér!!!


Hogyan magyaráznátok el ilyen egyszerű embernek hogy átló, kicsit elfordítva...


A hibák:

- A csempét teljesen leverték, ki nem javították.

- Az üveg 3-4 cm hosszan karcos.

- A párkány alatt 10-15 mm hézagot nem fújták ki tömítéssel. November közepén javítottam purhabbal.

...

2020. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!