Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi építésü nem beton mennyez...

Régi építésü nem beton mennyezet alá gipszkarton álmennyezetet szeretnék felrakni, és közé közetgyapotot.Milyen párazáró vagy áteresztö fóliát kell rakni? És melyik réteg közé?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell oda páraelzáró sem áteresztő sem .
2020. okt. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahol megveszed a gipszkartont, ott tudják milyen fólia párazáró fólia kell hozzá. Én is ugyanilyen álmennyezetet csináltam profilvázra. Érdemes venni kétoldalú ragasztót is, és kis kockákat vágni belőle, azzal oda tudod rögzíteni a fóliát amig felcsavarozod rá a kartont.
2020. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a födém fölötti rész fűtetlen, akkor a álmennyezet, és a gyapot közé kell rakni párazárót. Ugyanis ebben az esetben a harmatpont a hőszigetelésben lesz, tehát meg kell akadályozni a pára bejutását a gyapotba, nehogy kicsapódjon.
2020. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért kell egy felszálló pára alá neylon alapú valamit berakni majd be penészedik alatta.
2020. okt. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy penészesedne be alatta, ha oda nem jut pára amin meg tudna telepedni a penészgomba?
2020. okt. 13. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor minek oda neylon 5-ős ??
2020. okt. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont ezért kell a fólia, hogy a kartonozás alá ne jusson pára, de ezt leírták előttem is.

Kis olvasnivaló:

[link]

2020. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2020. okt. 14. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!