Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falikád perem - csempézett...

Todato kérdése:

Falikád perem - csempézett falfelületről hogy lehet a sziló kihúzást eltávolítani?

Figyelt kérdés
3 éve beépített Akryl kádat ki kell vennem. Kádperem és a csempézett fal között sziloplaszttal tömítettek. Hogy tudom / lehet ezt a tömítés csíkot eltávolítani hogy a kád ne sérüljön? Google-n sokat olvastam, de gyakorlati tapasztalatokkal rendelkezők segítségét kérném. Pl. csempéről snicerrel le lehet vakarni? Említenek szilikon oldószereket, stb. Minden javaslatot (hasznos) fogadok.

2020. okt. 17. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:

A fém dologgal óvatosan, mert a megkoptatott csempe csúnya lesz.

Sniccerrel inkább alányúlsz, betolod és végigvágod. Az aprólékot oldószerrel és műanyag spatulával.

2020. okt. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kádat bontásnál elhúzod, ha leszakad a sziló akkor jó, ha nem, akkor óvatosan megkezded szikével, utána már szakadni fog.

Csempéről tök jól lelehet szedni szikével, jó az elgondolás. Teljes hosszúságú, új pengét fogj, majd told ki teljesen és nyomd neki a csempének. Mivel hajlik a penge, így rá fog feküdni a csempére és így nem karcolod meg.

2020. okt. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Segítenél egy (két) oldószer névvel, mit keressek? Így egyébként nyomtalanul eltávolítható? Természetesen ésszerűen, óvatosan.
2020. okt. 18. 09:11
 4/8 A kérdező kommentje:
2/3 Köszönöm neked is a választ. Így a csempe felől rendben, az Acryl kádperemmel hogyan? (karcolási nyomok?)
2020. okt. 18. 09:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Abban nincs tapasztalatom, de nem tartom lehetetlennek, hogy le fogod tudni dörgölni ujjal, majd meglátod. Ha nem, akkor létezik szilikon eltávolító spray, csak nem tudom, hogy mit szól hozzá az akril kád! Szóval először annak belső felén teszteld, hogy megmarja-e, mert ha igen, akkor nem opció.
2020. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vizes szerelőtől hallottam: a kádperem vízszintes, csempe felöli sávban a leendő sziló kihúzás szélességének megfelelően egy védőcsíkot ragaszt, pont az esetleges későbbi bármi miatti kádmozdítás segítésére. Mellé Tesa szalagból "védősáv" és így húzza el a sziló pasztát. Vélemény?_
2020. okt. 18. 09:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam vissza nem teljesen érthetően írtam, bocs. A védőcsíkot az miatt ragasztja a kádperemre, hogy az esetleges kádkivétel miatt (mint most nekem) a sziló eltávolításához ne közvetlenül a perem felületének kaparásával lehessen eltávolítani. Ez a szalag megmarad a sziló alatt, a Tesa csak védi a maszatolástól a peremet. Bízom benne, így már érthetőbb vagyok.
2020. okt. 18. 09:45
 8/8 A kérdező kommentje:
5/7 Igen, erre gondoltam, de akkor előbb próba mindenféleképp.
2020. okt. 18. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!