Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Valaki fű tömegkályhával?...

Enkidu kérdése:

Valaki fű tömegkályhával? Tapasztalatok? Érdemes építeni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, de gondolom itt nem fogsz találsz olyant.

Érdemes e építeni, az sokmindentől függ.

2020. okt. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam az van, 5 éve épült az idén először már nem azzal fűtök.

Nagyon sok szempont számít, hogy legyen vagy ne. Nekem a legnagyobb tanulság az volt, hogy mellé mindenképp szükséges egy komplett fűtési rendszer. Kiegészítésnek jó, de csak azzal fűteni akkor megfelelő, ha sosem utazol el több napra, ha van megfelelő mennyiségű és minőségű fád hozzá. Ha nem bánod a sok munkát és a koszt ami ezzel jár. Van hol tárolnod két télre való fát.

Számomra annyi kényelmetlenséget és gondot okozott, hogy ha ezt előre látom akkor soha.

Egyébként gazdaságos. Ha megtanulsz benne tüzelni akkor folyamatos, állandó meleget ad a napi egy begyújtással. Nekem kb 15 kg fa fér bele néhányszor megmértem. Kiegészítő fűtésként elég borsos ára van, szóval úri huncutság...rohadt nagy helyigénye van,szóval ha csak kiegészítőnek most döntenék akkor egy szép régi öntöttvas kályha...

Ha kérdésed lenne ,írj.

Nyilván a vélemény az én tapasztalataimat tükrözi, ami jelentősen eltérhet másokétól,mivel nem azonos élethelyzetben vagyunk.

Ha venned kell a fát és csak mázsában, vizesen jutsz hozzá, abból sem tudsz megvenni előre a fent említett 2 télre való mennyiségét, akkor én másban gondolkodnék.

2020. nov. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!