Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A mellékelt fotón egy gázkazán...

A mellékelt fotón egy gázkazán elektromos csatlakozó-végei láthatók, szerintem blankolva. El kell-e távolítani a végéről azt a burkoló valamit, vagy így, ahogy van kell rátenni a villásdugót?

Figyelt kérdés
[link]
2020. okt. 31. 13:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha jól látom, lágy vezeték...vagyis sok vékony drótszálból áll össze a vezeték...nem egy db. vastag drótvezeték.
2020. okt. 31. 13:30
 2/7 anonim ***** válasza:
szigeteletlen érvéghüvely van rajta, teljesen OK. Ne vedd le!
2020. okt. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2020. okt. 31. 14:14
 4/7 A kérdező kommentje:
...csak azon gondolkodom, hogyan tudhatták azt rátenni (?)
2020. okt. 31. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogóval.

Másik dolog, nézd meg a papírját, mert nincs rajta gyárilag villásdugó, így fix bekötés kellhet. Fázis érzékeny is lehet, erre nem szól a gara, és tönkre is mehet.

2020. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi!! A villanyszerelő (gázkazán bekötéssel bíztam meg) - egy hálózati csatlakozót szerelt a kazán mellé, és nem tett a vezeték végére villásdugót (csak akkor vettem észre, amikor már elment). Közben mondta ő, hogy nem kötheti be ő, csak a gázszerelő, mert akkor elveszik a garancia.

Ez egy Saunier Duval Condenz 24 kazán, nem tudom, ez érzékeny-e a fázisra(?)

2020. nov. 1. 09:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem. De ha gyárilag nincs rajta annak oka van. Az elszúrt bekötés pedig nem szól a gari.
2020. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!