Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ezt a bitumenes szigetelő...

Ezt a bitumenes szigetelő lemezt elég lehet egy rétegben rakni, vagy muszáj alá alátétlemez?

Figyelt kérdés

Alapból ugye szakszerűen úgy kell kivitelezni egy lapostető szigetelését, hogy kellősítő emulzió, utána 3mm-es homok szórt bitumenes alátétlemez, erre pedig a palaőrleményes zárólemez.

Ebből a fajta lemezből amit szeretnék vásárolni [link] viszont a termékismertető azt írja, hogy a mineral(palaőrleményes zárólemez legvastagabb 5mm-es verziója használható egy rétegű szigetelésre: [link]


Szóval a kérdésem, hogy jól értelmezem-e és ez alá elég csak a kellősítő emultió, és nem szükséges alátétlemez?



2020. nov. 1. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Én,mint lapostető-használó, (már úgy vettük a házat, hogy beázás után volt javítva)csak azt tudom javasolni, hogy ne spórolj rajta, mert ez nagyon kicsi összeg 1 réteg szigetelőlemezzel több, de iszonyatosan költséges kijavítani utána a kárt, ha beázik.
2020. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Igen, az 5 mm-es bőven elég egy rétegben. Polyglass termékek jelenleg a szakma csúcsa, nehéz velük dolgozni, de 30-40 évig nem kell hozzányúlni.
2020. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Az alátét lemez azért kell, hogy felvegye a mozgásokat és ne szakadjon el a nehézlemez.

Ha nem teszel, ezt kockáztatod.

2020. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne tisztán látni, hogy milyen lapostetőről van szó?

Mi a rétegrend? Hőszigetelés hol helyezkedik el? Pára sorsa mi lesz?

Milyen tér van alatta? Fűtött?

2020. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Lepontozta a sok "hozzáértő" a 3-ast, holott ő volt az egyetlen aki normális választ adott.

És a 4-es kérdéseire is jó lenne tudni a választ.


Annyival kiegészíteném, hogy az alátétlemez nem csak a dilatációs mozgás kiküszöbölésére kell, hanem egyfajta alapozásként is funkcionál.

A palaőrleményes záró lemezt sokszor túlmelegítik, mégpedig azért mert nincs alatta alátét. Így kénytelen az emberünk égetőfejjel adni neki az érzést, még jól szét nem olvad a bitumen. Mert ha nem égetné akkor nem tapad le normálisan.

Viszont ha van alatta alátét lemez, akkor elég csak megmelegíteni és egyből összesül a két anyag.

Az alátétlemezt meg nem kell félteni, pont arra van hogy jól rá lehessen sütni a felületre.

A zárót ha túlmelegítik sérül a szerkezete, és sokkal hamarabb meg fogja enni az idő.

Igaz nem ez a szakmám, de dolgoztam 2 évig szigetelő cégnél ahol több 10 ezer négyzetméter szigetelést csináltunk különféle felületekre, folyamatos műszaki ellenőrzés alatt.

2020. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%

"Lepontozta a sok "hozzáértő" a 3-ast, holott ő volt az egyetlen aki normális választ adott."


2-es válasszal mi volt a probléma? 15 éve vagyok mérnök lapostető szigetelő cégnél (az ország egyik legnagyobbjánál) és műszaki ellenőr is, pont ezért nem válaszolok itt többet, mert leírok egy szakvéleményt és jön a kötekedés-ellentmondás, mert egyszer kifestette a szobáját és ettől Ybl Miklósnak képzeli magát. Gondolom ezért nem írnak ide más mérnökök. Vagy az Egészség kategóriában orvosok.

Ez az utolsó válaszom itt a kategóriában, élvezzétek ki.


"A palaőrleményes záró lemezt sokszor túlmelegítik, mégpedig azért mert nincs alatta alátét."


Zárólemezt nem melegítik, hanem lánghegesztik és nettó hülyeség hogy attól "melegítik" túl, mert nincs alatta alátét lemez. Egy jó szakember tudja hogy melyik anyagot meddig hegeszti milyen lánggal és meddig. Aki nem képes egy réteggel megcsinálni egy lapostetőt az azonnal hagyja ott a szakmát.


"Viszont ha van alatta alátét lemez, akkor elég csak megmelegíteni és egyből összesül a két anyag."


Nem sül össze.


"Az alátétlemezt meg nem kell félteni, pont arra van hogy jól rá lehessen sütni a felületre."


Ha szétolvasztod az alátétlemezt akkor adtál a szarnak egy pofont.


"A zárót ha túlmelegítik sérül a szerkezete, és sokkal hamarabb meg fogja enni az idő."


Ha a zárólemezt túlsütik akkor le kell vésni a tetőről, ki kell dobni és újat csinálni (egy másik hozzáértő brigáddal). Ráadásul a mai zárólemezek SBS elasztomerek, szinte lehetetlen túlsütni, egy óvodás is megtudja csinálni.


"Igaz nem ez a szakmám, de dolgoztam 2 évig szigetelő cégnél ahol több 10 ezer négyzetméter szigetelést csináltunk különféle felületekre, folyamatos műszaki ellenőrzés alatt."


Pincérkedtem az egyetem alatt mégsem mondom meg a szakácsoknak, hogy a Ribeye steaket hány fokon kell sütni.

Másrészt a műszaki ellenőr kollégáim nevében kikérem magamnak, hogy folyamatos műszaki ellenőrzés zajlott nálatok.


"Az alátét lemez azért kell, hogy felvegye a mozgásokat és ne szakadjon el a nehézlemez."


Ez is nettó baromság, alátét lemez szerepe teljesen más. Igazából több szerepe is lehet, de egyik sem a mozgásfelvétel. A mai zárólemezek modifikáltak, azaz röhögve kibírnak bármilyen épületmozgást, tágulást.

2020. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6!

Ne vedd a szívedre!

Én is sokszor agyfaszt kapok.

Próbálok pontos választ adni és a kérdéseim rendszerint mínuszban vannak.

4-es voltam, szintén építőmérnök.

(én felpontoztalak)

2020. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!