Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Behúzáskor megtépkedtem egy 3...

Behúzáskor megtépkedtem egy 3 x 1,5-es sodrott rézkábelt, mert elakadt a kanyarban. Mennyire bírja az ilyesmit?

Figyelt kérdés

2020. nov. 5. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
"megtépkedtem" Annyira birja amennyi konkrét adat van a "megtépkedtem" tevékenységedben.
2020. nov. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Joe.38 ***** válasza:

Valami ilyen választ adnék én is. MEgtépkedtem az mennyire konkrét? 10% vagy 50? Netán 95% ?

MEgtépkedtem. Hm.... Mint a bíróságon a cigány. "Ott se "vótam" kérem intsálom. Ja, hogy kétszer hátba? Nem csak egyszer szúrtam hátba ! És akkor se hátba - hasba. De az is véletlen "vót". Egyébként meg ismétlem, ott se "vótam."

Megtépkedtem? Mi a különbség a női MMA n való megtépkedésnek? Vagy a fodrásznál ülve a szöszi haját a fodrász csaj megtépkedi tépkedő ollóval? Megtépkedtem. Beszarás. Ez egy igazi szakkifejezés.

2020. nov. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Melléhúztál meglévőeknek? Mi az a megtépkedtem, mikor átment a kanyaron, utána már nem kellett tépni? Vagy onnan kezdve végig?
2020. nov. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a bizsera átmegy rajta akkor végülis működik, itt az a kérdés, hogy sérült-e a szigetelés, azt meg nem látod. Én újrahúznám.
2020. nov. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A „megtépkedtem”-től lehet, hogy nem lett semmi baja, de lehet, hogy megsérült a szigetelés vagy esetleg a vezetőt alkotó elemi huzalok közül elszakadt néhány. Sérült szigetelés miatt zárlat keletkezhet. A vezetőt alkotó elemi huzalok szakadása miatt lecsökken a keresztmetszet, ami nagyobb terheléskor a vezető túlmelegedéséhez vezethet. Emiatt megolvadhat a szigetelés, a vezetők egymáshoz érnek, ez zárlatot okoz. Mivel a védőcsőben egyik hibát sem látod, jobb lenne újat behúzni, de most már óvatosabban.
2020. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Visszahuztam, a kabel köpeny nem serult.

Érintkezést mértem, rendben. Ellenállást mértem a 3 vezetekre, annyi mint amikor a multimeter érintkezőit ertetem ossze 0.3 ohm.

Egy 10 wattos led lesz rajta.


Bocs a pontatlan kerdesert. A kanyarnal (derékszög) nincs cső csak beton, ott megakadt és volt némi tepkedes előre hátra.

2020. nov. 6. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, hogy volt-e a csőben másik, és hogy végig akadályoztatva volt-e (melyekre természetesen nem válaszoltál :D ) mert amit húznak, az az akadálytól elég nehezen tud sérülni. Ami viszont mellette van, azon végig dörgölődik a húzott. Láttam már ilyent, ahol a már bent lévőn 10 centiként kilátszott a réz egy másfél centis darabon (bár azt egy Fekete Lacira emlékeztető srác húzta be szárazon).
2020. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem volt mellette másik kábel.
2020. nov. 7. 19:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!