Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Köteles vagyok -e áttetetni a...

Köteles vagyok -e áttetetni a klímát, kinek kell fizetnie az átszerelést? Társasházban felújítják az Elmű hálózatot. Kint van a klímám a falon, a közös képviselő közölte h át kellene rakassam, mert csak ott oldható meg a villany falba vésése.

Figyelt kérdés
Igazán 30-50ezer forint áttenni és évek óta ott van senkit nem zavart csak most. A háztól nem kértem engedélyt hozzá, de majdnem minden lakó kiépítette és ők sem kértek. Mellesleg nekem itt jó, ahová lehetne építeni ott kicsit zavarna és hangos lenne nekem. Szóval mi a helyzet ilyenkor?

2020. nov. 14. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Igen, köteles vagy a kültéri egységet áttenni és neked kell fizetni. Ha nem teszed át akkor gáztalanítják és levágják, majd kiszámlázzák neked a gáztalanítást.
2020. nov. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Akkor most hogy kap áramot?

Minek kell a falba mennie a vezetéknek?

2020. nov. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Miért, hát mekkora a felfogatási távolság? Olyan széles cső menne a fővezetéknek? Ez még a Marson sem hiteles. Aznap, mikor alatta akarnak vésni, aznapra kell leszerelni, majd berakják a csődarabot, begipszelik és ráraknak valami vakolatpótlót, és mehet vissza a klíma. Nem igaz, hogy ez nem oldható meg. A klímást kétszer nyilván neked kell megfizetni.
2020. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

"Akkor most hogy kap áramot?

Minek kell a falba mennie a vezetéknek?"

Mert az utcáról bejövő méretlen vezetéket falban szokás vezetni. Ez már csak így szabványos. :D

A klíma meg most is a kuncsaft mért hálózatáról kap áramot.

2020. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Csak nekem sántít a közös képviselő magyarázata? A vezetékeket mióta viszik a külső falban, ahol most a klíma kültérije van? Tudtommal mindig belül a lépcsőházban mennek, ahol vannak a mérők is.
2020. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Csak neked sántít. Ha az az épületbe bejövő vezeték, azt a külső falon kell vezetni. Mi ezen olyan érthetetlen...
2020. nov. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
#6 Csakhogy az emeleteseknél jellemzően földkábelen megy be a vezeték a földszintre, egy ottani elosztóba és a lépcsőház belső falában mennek fel a vezetékek a lakásokhoz. Sehol nem láttam olyan, hogy ezek egy emeletesház külső homlokzatában mennének fel Lépcsőhazbsn meg nem szerelnek klímakültérit, és még a földszinti lakáshoz felszerelt klíma is elég magasan van ahhoz ahol a vezetékek bemennek a házba. Illetve lépcsőházak közti vezetékezést is belül az alaksorban oldják meg.
2020. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben megoldanám okosban, hiszen az Elműs is csak pénzből él.

Szerintem 10ezerből megoldható a "jóindulatuk", és már nem is a te klímád lesz az útban...

2020. nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vetesd le, mikor kész a munka meg vissza rakatod ugyan oda. Persze te fizeted.
2020. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tényleg vésnek már alattam tehát tuti arra jön.

És miért nekem kell fizetni a levételt átrakást?


Egyébként valaki kérdezte kb fél méter a két tartókar távolság. És közben is vannak csövek megnéztem.

2020. nov. 14. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!