Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A január 1-től igénybe vehető...

A január 1-től igénybe vehető lakásfelújítási támogatás mire terjed ki?

Figyelt kérdés

Január 1-től igénybe vehető lesz a legalább egy gyermeket nevelő családok számára a lakásfelújítási kedvezmény max 3 millió forintig.

Ennek a részletei édekelnének. A lakásfelújítás során vásárolt bútorok, berendezési tárgyakra is vonatkozik a támogatás?

(Gondolok itt: konyhabútor, szőnyeg, lámpa, szék...)



2020. nov. 19. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Google:


[link]


[link]


stb. stb.

2020. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előre meg kell finanszíroznod azt ne felejtsd el. Utána térítik vissza annak a felét amit ráköltöttél max 3 Milláig.
2020. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tisztában vagyok vele, hogy a számlák leadása után fog történni a visszatérítés. Úgy alakult hogy fel kell újítanunk és ez nagy segítség lenne nekünk is, így idén már nem kezdünk bele.

2020. nov. 19. 21:46
 4/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Megkérdezhetem hogy mit újítanátok fel?

Mert mi is szeretnénk igénybe venni, de számomra még most sem teljesen világos hogy mire vehetem fel.

A mi otthonunkban pl az alábbiakat lehetne megcsináltatni.

Van egy kb 15 éves (amugy használható és ikeás) konyhánk. Ezt pl biztos nem csináltatnánk meg horror összegért, de ha pl kiterjed erre a program akkor lehet hogy igen. Ennek értelmében engem pl az érdekelne hogy ilyen esetben mire vonatklzik (beépített konyhabútor, gépek, festés, csempézés, munkadij..minden?)

Illetve van egy padlásterünk amit hosszútávon szeretnénk beépiteni. Ebben a programban meghirdetett többgenerációs résszel nem tudunk ugyan élni. De ennk pl a szigetelésere igénybe vehetném?

Illetve pl a kettő együtt működhet, avagy erre conatkozik pl hogy egy család egy háza csak egyszer veheti igénybe? (Mert azt nem írja hogy csak 1 helyiségre pl.)

Amúgy a “részletek” 2 napja jöttek ki, belinkelem neked ha nem láttad volna, de szerintem még így se teljesen tiszta.

Ami amúgy azért rossz, mert nem szeretnék úgy járni hoy megcsináltatok valamit amivel még vàrtam volna, aztán kiderül hogy arra mégsem vehetem igénybe a támogatást.

Itt a link:

[link]


Megköszönöm ha valaki nálam okosabb tud nekem válaszolni.

2020. nov. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves #4-es válaszoló!

Mi is konyha felújítására szeretnénk fordítani a támogatást, de eddig nem tudtunk belevágni, miután 800ezer forintos ajánlatot kaptunk.

Más forrásokat is szemügyre véve azt találtam, hogy egy korábbi támogatáshoz hasonlóak lesznek a feltételek (Nem tudom a korábbi támogatás milyen néven futott), ez szélesebb körű lesz, viszont a pontos feltételek és leírás erről a támogatásról hivatalos forrásban még nem jelent meg, szerintem nem sokára meg fog jelenni.

Ami eddig biztos: Igen, konyhára is vonatkozik, amennyiben beépített (ez még változhat, mert az előzőben ez állt), mert a konyhabútor a legtöbb esetben nincs mozgatva, valamint ez gépekre is igénybe vehető, mivel "csatlakozik a vízhálózathoz" így az is be van építve. Igen, minden munkára is vonatkozik, amennyiben a festő/burkoló tud számlát adni, valamint az ehhez szükséges anyagokra is igénybe vehető.

Az egyik cikkben láttam azt, hogy a max 3M forint 1,5-1,5 millió forint anyag- és munkadíj arányban lehet, amit nem tudom még, igaz-e.

A támogatás minden lakóépületnek minősített térre igénybevehető, ami annyit jelent, hogy egy garázsra, fészerre nem vehető fel, de úgy gondolom, hogy a tetőtér az lakótérnek minősül.

2020. nov. 20. 19:17
 6/7 anonim válasza:
2020. nov. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 endru23 válasza:
Én úgy értelmezem, hogy minden esetben szükséges munkadíjat is elszámolni. Tehát ha új konyha, akkor azt TE nem építheted össze, hanem kell valakivel szerződést kötni (pl: IKEA?) aki az összeszerelést, beépítést vállalja.
2020. dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!