Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol rontom el a glettelést? A...

Hol rontom el a glettelést? A glettvason marad a glett.

Figyelt kérdés

Szóval, adott egy panel fala meg finobello glett. Elég sima volt csak puklis... mivel szeretek szórakozni gondoltam egye fene megpróbálom a glettelést.

Első körben kapott a fal egy rikombi kontakt alapozót, ettől jo érdes lett.

A glettet joghurtos delma állagúra kevertem.

Szóval rárakom a glettet a glettvas egyik oldalára (kb a felén van a cucc). Odarakom a falhoz olyan kb 20°-os szögben és egyenletes sebességgel elhúzom. A glett meg egy kb 40cm-en a falhoz tapad, a többi meg a glettvason marad középen...

Ha nem nyomom rá a glettvasat erősen a falra, akkor jobb a helyzet de csíkot hagy. Olyan mintha ugrálna a glettvas mert alatta a falon nincs semmi.


Akkor most erősen nyomjam a falhoz vagy nem?



2020. nov. 22. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szinte súrolja a falat a vas, sőt.. Ha nagyon érdes, csúnya ez miatt kell több rétegben.. Majd a csiszolás szépíti meg.
2020. nov. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen glettvas? Mert én a régit szeretem, aminek még fa fogóját közvetlenül a lemezre csavarozták, azzal tudok szépen glettelni, ezekkel a fogantyúsakkal nem. Valamennyi mindig a vason marad, azt vagy spaklival lehúzod és átrakod a vas élére, vagy rányomod a falra és ott húzod el.
2020. nov. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Súrolja az annyira hogy szinte átlátszik a fal a gletten. Írja a zsákon hogy 1cm-ig használható a finobello... Hát jelenleg 0.5mm vastagon lehet a falon
2020. nov. 22. 08:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Yato 48cm széles. Ez pont fogantyús. Van olyanom is amit írsz csak kb 25cm széles.
2020. nov. 22. 08:13
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Túl vastagon próbálod kenni az a baj.
2020. nov. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Csináld inkább a kisebbel, hidd el szebben lehet vele dolgozni és jobban rá is tudod nyomni, itt a nagyobb nem feltétlenül jobb. Meg az sem mindegy hogyan kevered a glettet, vízhez adjuk a glettgipszet, és érdemes géppel jól átdolgozni, meg én inkább tejföl állagúra keverem. Van nekem is nagyobb glettvasam, de azt max csak akkor használom ha betont kell nagy felületen elhúzni.
2020. nov. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a szerszám
2020. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5: Hat ez most 1retegben ilyen vastag lett: [link]

Mar ha lehet latni belole valamit.

2020. nov. 22. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!